Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2020, 11:12

CoD: Warzone - tajemnicze bunkry otwarte, zbliża się 4. sezon [aktualizacja]

Wraz z nową aktualizacją Call of Duty: Warzone gracze nareszcie mogą otworzyć wrota tajemniczych bunkrów zlokalizowanych na mapie. Do sieci trafiają także pierwsze przecieki dotyczące kolejnego sezonu - według nich możemy spodziewać się zmian na mapie oraz nowych broni.

CoD: Warzone - tajemnicze bunkry otwarte, zbliża się 4. sezon [aktualizacja] - ilustracja #1
Gracze nareszcie dowiedzieli się, co kryje się za drzwiami bunkrów w Call of Duty: Warzone.

Aktualizacja

Na kanale YouTube Geek Gaming Squad pojawił się ciekawy materiał, w którym twórcy sprawdzili, co znajduje się za drzwiami bunkra, którego jako jedynego nadal nie da się otworzyć. Za pomocą drona dostali się do środka i okazało się, że oprócz standardowego lootu w jednym z pomieszczeń umieszczono głowicę bomby nuklearnej, co może potwierdzać doniesienia o tym, że pod koniec sezonu trzeciego obecna mapa zostanie wysadzona w powietrze i zastąpi ją zupełnie nowa lokacja.

Co więcej, w aplikacji Call of Duty pojawiła się informacja o tajemniczym wydarzeniu mającym wystartować 21 maja, czyli dzisiaj (podajemy za serwisem CODNews). Nie podano jednak godziny jego rozpoczęcia, więc gracze muszą uzbroić się w cierpliwość.

Oryginalna wiadomość

Od pewnego czasu gracze Call of Duty: Warzone zastanawiali się, co kryje się za masywnymi drzwiami bunkrów zlokalizowanych na obszernej mapie gry. Do tej pory nie dało się ich otworzyć żadnym sposobem. Jednakże dzięki ostatniej aktualizacji można się już dostać do wnętrza bunkrów za pomocą specjalnej karty magnetycznej. W środku czeka na graczy masa dobrych przedmiotów, które mogą znacznie ułatwić rozgrywkę. Co ciekawe, znajdują się tam również kolejne drzwi, które najprawdopodobniej prowadzą do jeszcze lepszego lootu, aczkolwiek wymagają posiadania kolejnej karty.

Trzeci sezon w Warzone zbliża się powoli ku końcowi, a do sieci przez ostatnie dni trafiło sporo przecieków dotyczących nowej zawartości zmierzającej do gry w sezonie czwartym. Najgłośniej mówi się m.in. o nowej mapie oraz broniach. Jeden z użytkowników Reddita zarzeka się, że w plikach gry dotarł do informacji o prawdopodobnych zmianach w arsenale. Według niego gracze mogą dostać do swoich rąk m.in. pistolet maszynowy APC9 oraz Vector czy też półautomatyczny karabin XM109.

Wszystko wskazuje również na to, że doczekamy się modyfikacji na mapie. Na twitterowym profilu ModernWarzone już od pewnego czasu pojawiają się informacje o nowej lokacji – Urzikstanie. Według przecieków nie pojawi się jednak ona wraz z rozpoczęciem nowego sezonu, aczkolwiek całkiem możliwe, że gaz zacieśniający krąg, w którym są bezpieczni gracze, zastąpi burza piaskowa. Warto mieć jednak cały czas na uwadze, że żadna z powyższych informacji dotycząca nowego sezonu jeszcze nie została oficjalnie potwierdzona.

Call of Duty: Warzone zadebiutowało 10 marca i dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Według danych z początku maja w produkcję zagrało już ponad 60 mln graczy. Niedawno dowiedzieliśmy się również, że gra trafi na PlayStation 5 i Xboksa Series X.