Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2020, 10:40

Przyszłość marki System Shock - Tencent dofinansuje trójkę

OtherSide Entertainment oficjalnie potwierdziło, że rozwój marki System Shock będzie odbywał się przy wsparciu Tencentu. Przedstawiciele studia wierzą, że chińska firma wprowadzi tę serię „na nowy poziom”.

Po przeszło pół roku milczenia konta studia OtherSide Entertainment w mediach społecznościowych w końcu odżyły i potwierdziły spekulacje sprzed kilku dni. Otóż pojawiło się na nich ogłoszenie, że studio Tencent faktycznie będzie finansowało dalsze prace nad rozwojem serii System Shock, a zwłaszcza jej trzeciej części, która obecnie powstaje.

Przedstawiciele OtherSide Entertainment nie kryją swojego zadowolenia z zawartej umowy. Według ich słów, jako studio niezależne mieli ogromne problemy z samodzielnym udźwignięciem tak dużego projektu, jakim jest System Shock 3. Potwierdzają to problemy, z jakimi musiała borykać się ta ekipa w ostatnich miesiącach. Po zerwaniu współpracy ze szwedzkim Starbreeze popadła ona w kłopoty finansowe, czego konsekwencją były liczne zwolnienia. Studio wierzy, że dzięki pieniądzom Tencentu, a także jego „możliwościom i doświadczeniu jako wiodącej firmy w branży gier”, nie tylko uda się ukończyć System Shocka 3, lecz również wprowadzić całą serię „na nowy poziom”. O tym, czy tak się faktycznie stanie, powinniśmy się przekonać w najbliższej przyszłości.

Przyszłość marki System Shock - Tencent dofinansuje trójkę - ilustracja #1
System Shock oficjalnie trafił w ręce Tencentu.

Cała ta umowa nie oznacza jednak, że Tencent całkowicie przejmuje prawa do marki System Shock. Te nadal posiada Nightdive, które jedynie udostępnia je studiu OtherSide Entertainment. Poinformował o tym na Twitterze Stephen Kick, prezes firmy.

  1. Oficjalna strona gry System Shock 3
  2. Szok w systemie - trudna walka o przetrwanie serii gier System Shock