Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2020, 12:14

autor: Frozen

Zwolnienia w studiu odpowiedzialnym za System Shock 3

Niepokojące wieści płyną z OtherSide Entertainment – studia tworzącego trzecią część kultowej serii System Shock. Przyszłość wyczekiwanej przez fanów cyklu produkcji stanęła pod znakiem zapytania po tym, jak pod koniec zeszłego roku firma zwolniła znaczną część pracowników.

Powrót Shodan stoi pod znakiem zapytania. - Zwolnienia w studiu odpowiedzialnym za System Shock 3 - wiadomość - 2020-02-08
Powrót Shodan stoi pod znakiem zapytania.
W SKRÓCIE:
  • OtherSide Entertainment zwolniło kluczowych twórców gry System Shock 3;
  • przyszłość produkcji stoi pod znakiem zapytania;
  • sytuacja nie ma wpływu na remake pierwszej części System Shocka.

Pod koniec zeszłego roku jeden z użytkowników forum ResetEra zauważył, że część kluczowych pracowników studia OtherSide Entertainment zaktualizowała swoje profile na LinkedIn, aby zaznaczyć, że nie jest już zatrudniona w firmie produkującej grę System Shock 3. Niedługo później były kierownik ds. społeczności w OtherSide potwierdził na oficjalnym forum studia, że w firmie miały miejsce zwolnienia, odsyłając po szczegóły na stronę RPGCodex, gdzie inny pracownik, posługujący się pseudonimem Kin Corn Karn, wypowiedział się na temat zaistniałej sytuacji.

Według Kina, w zespole pracującym nad System Shock 3 brakowało ludzi, a wybrany przez władze studia silnik (Unity) nie nadawał się do produkcji tak ambitnego projektu. Duży wpływ na kiepską sytuację finansową OtherSide Entertainment miało także wycofanie się ze współpracy byłego wydawcy – szwedzkiej firmy Starbreeze. Kin Corn Karn nie zna dalszych planów studia odnośnie System Shocka 3. Wie tylko tyle, że zespół, który sprawował pieczę nad produkcją gry, już w OtherSide Entertainment nie pracuje.

Warto zaznaczyć, że powyższa sytuacja nie ma wpływu na remake pierwszej części gry System Shock. Nad tym tytułem pracuje inna firma – Nightdive Studios.

  1. Oficjalna strona gry System Shock 3