Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2019, 12:35

autor: Aquma

Starbreeze odsprzedało prawa wydawnicze do System Shock 3

Szwedzka firma Starbreeze poinformowała, że odsprzedała prawa wydawnicze do futurystycznej strzelanki System Shock 3 – nabywcą jest ich poprzedni właściciel, a równocześnie deweloper omawianego tytułu, czyli OtherSide Entertainment.

System Shock 3 znów bez wydawcy. - Starbreeze odsprzedało prawa wydawnicze do System Shock 3 - wiadomość - 2019-02-14
System Shock 3 znów bez wydawcy.

SYSTEM SHOCK 3 W SKRÓCIE:

  1. Producent: OtherSide Entertainment
  2. Wydawca: OtherSide Entertainment
  3. Gatunek: FPS z elementami RPG
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: nieznana

Szwedzka firma Starbreeze Studios ogłosiła, że odsprzedała prawa wydawnicze do strzelanki System Shock 3. Nabywcą jest OtherSide Entertainment, czyli deweloper wspomnianego tytułu i poprzedni właściciel praw, który zawarł ze Szwedami kontrakt w marcu 2017 roku. Warto odnotować, że Starbreeze miało nie tylko wydać omawiany projekt, ale też współfinansowało jego powstawanie. Podpisana właśnie umowa zakłada, że pieniądze te zostaną zwrócone.

Uważam, że jest to dla nas najlepsze rozwiązanie, choć to smutne, że nie możemy ukończyć projektu wraz z z OtherSide. System Shock 3 to fantastyczny tytuł, opracowany we współpracy z legendą branży, Warrenem Spectorem, i nie mogę się doczekać premiery gry – stwierdził Mikael Nermark, pełniący obowiązki prezesa Starbreeze AB.

Nie podano, jakie są przyczyny podjętej decyzji. W komunikacie stwierdzono jedynie, że Starbreeze planuje skupić się na posiadanych markach, takich jak Psychonauts 2 i Ten Crowns. Można jednak podejrzewać, że sprawa ma związek z problemami (finansowymi i nie tylko), z którymi firma obecnie się boryka. Niestety nie ma też pewności, co zaistniała sytuacja oznacza dla System Shock 3. Utrata finansowania, połączona z koniecznością zwrócenia otrzymanych dotychczas pieniędzy (zapewne niemałych), może być dla studia sporym problemem.

Przypominamy, że System Shock 3 to wzbudzająca duże emocje kontynuacja kultowego cyklu strzelanek z elementami RPG. Osadzone w mrocznym świecie science fiction gry zawierają też liczne wątki i mechaniki charakterystyczne dla survival horrów. Wielu graczy do dziś uznaje te produkcje za jedne z najlepszych gier w historii gatunku. Poza wspomnianym w cytacie Warrenem Spectorem (jednym z ojców System Shocka, a także cyklu Deus Ex), nad trzecią częścią serii pracuje także inna legenda branży – Paul Neurath (System Shock 2, Thief: The Dark Project, Thief 2: The Metal Age, Arx Fatalis).

  1. System Shock 3 – strona oficjalna
  2. Starbreeze Studios – strona oficjalna