Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2019, 11:49

autor: AlexB

Recenzje Civilization 6 Gathering Storm - bardzo dobry dodatek, lecz czy wart swej ceny?

W sieci pojawiły się recenzje Gathering Storm, czyli drugiego dużego dodatku do gry Sid Meier's Civilization VI. Według dziennikarzy, studiu Firaxis udało się stworzyć bardzo dobre rozszerzenie, uzupełniające tytuł o kilka ciekawych elementów.

Dwa dni dzielą nas od premiery zapowiedzianego pod koniec listopada ubiegłego roku Gathering Storm, czyli drugiego dużego rozszerzenia do popularnej turowej strategii Sid Meier's Civilization VI. Choć twórcy dość szczegółowo opisali poszczególne elementy dodatku, wielu z Was zapewne wciąż zastanawia się, czy jest on wart kupna. Wątpliwości te postarali się rozwiać dziennikarze z portali branżowych, których opinie zaczęły pojawiać się w sieci. Jaki obraz rozszerzenia się z nich wyłania?

W Gathering Storm debiutuje cywilizacja Węgier z Maciejem Korwinem na czele. - Recenzje Civilization 6 Gathering Storm - bardzo dobry dodatek, lecz czy wart swej ceny? - wiadomość - 2019-02-12
W Gathering Storm debiutuje cywilizacja Węgier z Maciejem Korwinem na czele.

Według krytyków Gathering Storm jest dodatkiem bardzo dobrym. W serwisie Metacritic jego średnia ocen wynosi obecnie 85/100 (na podstawie 17 recenzji). Dziennikarze podkreślają, że rozszerzenie wyraźnie pogłębia rozgrywkę i uzupełnia ją o nutę nieprzewidywalności. Pochwał doczekały się między innymi wprowadzone katastrofy naturalne i zmiany klimatu, które zwiększyły poziom wyzwania i dają nowe możliwości, kolejne opcje dyplomatyczne poszerzające zakres interakcji z liderami oraz niespotykani dotąd przywódcy i cywilizacje. Z drugiej strony, ze względu na niezbyt dobrą sztuczną inteligencję część elementów, jak na przykład Światowy Kongres, nie zawsze działa we właściwy sposób. Nie wszyscy dziennikarze są również przekonani, czy nowości wprowadzane przez Gathering Storm są warte aż 169 złotych, które trzeba wydać na to rozszerzenie.

Wybrane recenzje Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm

 1. Twinfinite – 5/5
 2. COGconnected – 93/100
 3. GameSpot – 9/10
 4. TheSixthAxis – 9/10
 5. IGN – 8,5/10
 6. PC Gamer – 81/100
 7. CGMagazine – 8/10
 8. PCGamesN – 7/10

Sid Meier's Civilization VI nie wszystkim przypadło do gustu. Jak podkreślił redaktor GameCrate, Gathering Storm raczej nie przekona do tej produkcji już do niej zniechęconych. Jeśli jednak nie zdążyliście jeszcze jej przetestować, macie ku temu doskonałą okazję. Przez następne dwa dni pełną wersję najnowszej odsłony kultowego cyklu można ograć za darmo na Steamie. Ponadto została ona przeceniona aż o 75% i do 18 lutego będzie kosztowała 77,37 złotych.

 1. Oficjalna strona internetowa serii Civilization
 2. Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału
 3. Poradnik do gry Sid Meier’s Civilization VI
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.