Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4PSV
Okładka Assassin's Creed Chronicles: Trilogy (PC)

Assassin's Creed Chronicles: Trilogy

Kompilacja trzech spin-offów serii Assassin’s Creed, zrealizowanych w formie platformówek 2.5D.

Akcji | skradanki | platformówki | pakiet | 2.5D | historyczne

Okładka Assassin's Creed Chronicles: Trilogy (PC)

producent: Climax Studios

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

9lut2016

PC PS4 XONE

5kwi2016

PSV

Assassin's Creed Chronicles: Trilogy jest kompilacją trzech spin-offów serii Assassin's Creed, opracowanych przez zespół Climax Studios. Zestaw obejmuje Assassin's Creed Chronicles: China, Assassin's Creed Chronicles: India oraz Assassin's Creed Chronicles: Russia. Tytuł trafił na wiele platform, na których liście pojawia się PC, PS4 itd..

Fabuła

Akcja poszczególnych gier wchodzących w skład Assassin's Creed Chronicles: Trilogy toczy się w odmiennych realiach historycznych. Assassin's Creed Chronicles: China zabiera graczy w podróż do XVI-wiecznego Państwa Środka (główną bohaterką gry jest Shao Jun, która odbyła szkolenie u samego Ezio Auditore); historia opowiedziana w Assassin's Creed Chronicles: India rozgrywa się w Indiach z 1841 roku (gracz przejmuje kontrolę nad Abraazem Mirą, który znalazł się w samym środku konfliktu pomiędzy Brytyjczykami a Imperium Sikhów); z kolei w Assassin's Creed Chronicles: Russia odwiedzamy Cesarstwo Rosyjskie z 1918 roku (asasyn Nikolai Orelov ma do odegrania pewną rolę w wojnie domowej, jaką rozpętali bolszewicy i wierna carowi polityczna opozycja).

Mechanika

Poszczególne produkcje z kompilacji Assassin’s Creed Chronicles: Trilogy czerpią garściami z dorobku głównych odsłon serii. Niemniej, z uwagi na fakt, że tym razem mamy do czynienia z platformówkami 2.5D, wypracowany na ich potrzeby schemat rozgrywki wymagał wprowadzenia pewnych zmian i usprawnień. Dlatego też, choć bohaterowie nadal potrafią walczyć w zwarciu, premiowane jest działanie z ukrycia oraz cicha eliminacja oponentów bądź przemykanie za ich plecami. Standardowo nie brakuje tutaj również możliwości wspinaczki na elementy otoczenia i wykonywania efektownych akrobacji, a przemierzanie kolejnych lokacji uatrakcyjnia obecność znanych miejsc – mowa między innymi o Soborze Wasyla Błogosławionego, Tadź Mahal czy choćby o Wielkim Murze Chińskim.

Kwestie techniczne

Assassin’s Creed Chronicles: Trilogy na platformie PC, PS4 itd. działa w oparciu o technologię UbiArt Framework, która napędza między innymi Child of Light oraz Rayman Legends. Oprawa graficzna poszczególnych produkcji może się podobać – na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że każda z pozycji może pochwalić się odmienną stylistyką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Assassin's Creed Chronicles: Trilogy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed Chronicles: Trilogy

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo E8200 2.6 GHz/AMD Athlon II X2 240 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7(SP1)/8
Minimalne: Intel Core i3 2105 3.1 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470/Radeon HD 7870 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1

PC
PS4
XONE
PSV