Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2008, 14:06

autor: Kuba

Giganci branży gier zauważają iPhone'a

Firma Apple stara się, by jej pierwszy telefon stał się produktem kultowym na miarę iPoda. Na razie idzie średnio, ale z odsieczą przybywają najwięksi producenci gier video.

Firma Apple stara się, by jej pierwszy telefon stał się produktem kultowym na miarę iPoda. Na razie idzie średnio, ale z odsieczą przybywają najwięksi producenci gier video.

Giganci branży gier zauważają iPhone'a - ilustracja #1
Prezentacja gry Touch Fighter

Electronic Arts, Harmonix, SEGA i Namco wyciągnęły pomocną dłoń w stronę iPhone'a, dzięki czemu już wkrótce jego posiadacze będą mogli zagrywać się w mobilne konwersje największych hitów. Skąd takie nagłe zainteresowanie wielkich wydawców? Wystarczyło, by Apple udostępniło narzędzia SDK niezbędne przy tworzeniu aplikacji dla iPhone'a. Poszli po rozum do głowy i trzeba przyznać, że lepiej późno niż wcale.

Absolutnie najgłośniejszym tytułem z zapowiedzianych wydaje się być mobilna wersja Spore - czołowy tytuł Elektroników na ten rok. SEGA ze swojej strony oferuje natomiast Super Monkey Ball, czyli typową platformowkę z elementami zręcznościowymi. Ponadto Apple zapowiedziało grę Touch Fighter, kosmiczną strzelankę 3D, którą firma określa (dość istotnym) mianem pierwszej oficjalnej gry dla iPhone'a.

Bez wątpienia nawiązanie współpracy z największymi wydawcami gier video na świecie to dobry krok, który może mieć jedynie pozytywne skutki dla młodszego braciszka iPoda - iPhone'a. Pełną relację z konferencji Apple, gdzie mowa nie tylko o grach, znajdziecie pod tym adresem.

Ostatnia aktualizacja: 2008-03-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry