Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2008, 13:18

autor: Jiker

Sins of a Solar Empire z sukcesem na terenie Stanów Zjednoczonych

Amerykańska organizacja NPD podzieliła się z nami kolejnym zestawieniem obejmującym miesięczna, sklepową sprzedaż gier pecetowych na terenie Stanów Zjednoczonych. W porównaniu do wyników wypracowanych w miesiącu styczniu nie odnotowaliśmy zbyt wielu zmian. Najefektowniejszą z nich jest niewątpliwie udany debiut Sins of a Solar Empire.

Amerykańska organizacja NPD podzieliła się z nami kolejnym zestawieniem obejmującym miesięczna, sklepową sprzedaż gier pecetowych na terenie Stanów Zjednoczonych. W porównaniu do wyników wypracowanych w miesiącu styczniu nie odnotowaliśmy zbyt wielu zmian. Najefektowniejszą z nich jest niewątpliwie świetny debiut Sins of a Solar Empire.

Pozycja przeznaczona w głównej mierze do sprzedaży kanałami e-dystrybycji (wydawca, firma Stardock Systems, dystrybuuje swoje gry właściwie tylko w ten sposób) poradziła sobie doskonale i w zestawieniu obejmującym sprzedaż w największych amerykańskich sieciach handlowych zdołała wywalczyć drugie miejsce, ustępując jedynie czwartej odsłonie cyklu Call of Duty 4. Sytuacja ta nie powinna nas dziwić – SoaSE jest bardzo dobrą produkcją (w naszej recenzji ocenioną na 86%). Ostatni stopień podium przypadł specjalnemu zestawowi World of Warcraft: Battle Chest.

Warto przy okazji zaznaczyć, że po raz kolejny pierwsza dziesiątka notowania została zdominowana przez dwie marki – właśnie WoW oraz nieśmiertelne The Sims – które zdobyły aż sześć miejsc. Pozostałe cztery przypadły dwóm wymienionym wyżej produkcjom, a także pakietowi The Orange Box oraz Crysisowi.

1.

Call of Duty 4: Modern Warfare

2.

Sins of a Solar Empire

3.

World of Warcraft: Battle Chest

4.

The Sims 2 Free Time

5.

World Of Warcraft: Burning Crusade

6.

World of Warcraft

7.

The Orange Box

8.

The Sims 2 Deluxe

9.

The Sims: Castaway Stories

10.

Crysis