Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 marca 2008)

Nowa wersja oprogramowania PSP, łatka do CoD 4: Modern Warfare w wersji dla PS3, blisko 40% wzrost sprzedaży Xboksa 360, Frontlines: Fuel of War z Punkbusterem, Imperium Romanum trafia do sprzedaży, nowy model PlayStation 3 w drodze – zapraszamy Was do lektury kolejnego wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Nowa wersja oprogramowania PSP, łatka do CoD 4: Modern Warfare w wersji dla PS3, blisko 40% wzrost sprzedaży Xboksa 360, Frontlines: Fuel of War z Punkbusterem, Imperium Romanum trafia do sprzedaży, nowy model PlayStation 3 w drodze – zapraszamy Was do lektury kolejnego wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Firmware PSP

Sony Computer Entertainment wypuściło na rynek nową wersję oprogramowania konsoli PSP. Firmware 3.93 nie wprowadza jednak zbyt wielu innowacyjnych rozwiązań. Przede wszystkim wpływa na obsługę kolejnych starszych tytułów z PlayStation Store, a także dodaje dwadzieścia nowych stacji do funkcji internetowego radia, w którą od pewnego czasu wyposażona jest pierwsza przenośna platformy japońskiego koncernu.

Call of Duty 4: Modern Warfare

Firma Infinity Ward opublikowała łatkę do gry Call of Duty 4: Modern Warfare w wersji dla konsoli PlayStation 3. Wpływa ona na poprawę stabilności sieciowych pojedynków, dodaje kilka nowych kamer uaktywnianych w momencie zdobycia fraga, funkcję Quick Mute (wyciszenie denerwującego przeciwnika/towarzysza), opcję Recently Met Players (spis napotkanych graczy), a także poprawia działanie karabinu snajperskiego. Patch można znaleźć w ofercie serwisu PlayStation Network.

Imperium Romanum

Z informacji opublikowanych przez SouthPeak Games wynika, że pozycja pod tytułem Imperium Romanum zadebiutowała na światowym rynku elektronicznej rozrywki (w Polsce od 14 marca). Imperium Romanum jest strategią pozwalającą graczowi wcielić się w rolę zarządcy rzymskiej prowincji w starożytności i doprowadzić ją do rozkwitu. Grę wyprodukowało studio Haemimont Games.

Severity

Ostatnie wieści na temat strzelaniny Severity pochodzą z grudnia 2006 roku. Nic więc dziwnego w tym, że kilka Zachodnich serwisów uznało najnowszą produkcję Cyberathlete Professional League za usuniętą z planów wydawniczych. Główny projektant tytułu, Tom Mustaine, poinformował jednak, że Severity w dalszym ciągu znajduje się w produkcji, natomiast opóźnienia wynikają jedynie z faktu, iż zespół odpowiedzialny za produkcję owej sieciowej strzelaniny skupiał się ostatnio na projektowaniu gier przeznaczonych dla Nintendo Wii. Mustaine ujawnił przy tym, że nowe dane odnośnie Severity ujawnione zostaną w bliskiej przyszłości. Gra zostanie wydana na komputery klasy PC i konsolę Xbox 360.

Frontlines: Fuel of War

Strzelanina FPP o tytule Frontlines: Fuel of War zostanie już niedługo wzbogacona o obsługę oprogramowania Punkbuster firmy Even Balance. Program odpowiedzialny za wykrywanie nieczystych zagrań graczy zostanie zaimplementowany wraz z najnowszą łatką, której publikację zapowiedziały właśnie firmy THQ oraz Kaos Studios. Łatkę będą mogli zainstalować posiadacze pecetowej wersji gry.

Xbox 360

Z informacji opublikowanych przez brytyjskich sprzedawców wynika, że sprzedaż konsoli Xbox 360 na tamtejszym rynku wzrosła o 36%. Największy wpływ na taką poprawę miała oczywiście decyzja o obniżeniu ceny najnowszej platformy Microsoftu, do której doszło 14 marca. By nadążyć za zwiększonym popytem na 360-ke gigant z Redmond zdecydował się na otwarcie kolejnych dwóch fabryk produkujących konsolę. Będą one w stanie dostarczać na rynek 500 tysięcy Xboksów miesięcznie.

Company of Heroes: OF

Studio Relic Entertainment opublikowało kolejną, tym razem bardzo istotną łatkę do Company of Heroes: Opposing Fronts. Z informacji podawanych przez niektórych graczy wynika, że charakteryzuje się ona niebagatelnym wpływem na stabilność sieciowej rozgrywki oraz jej zbalansowanie. Patch można pobrać m.in. z serwisu Filefront.

Heavy Duty

Rosyjska Akella aktywowała oficjalną stronę internetową poświęconą grze Heavy Duty. Zainteresowani Czytelnicy znajdą na jej łamach sporo interesujących informacji, filmów, zrzutów ekranowych, a także forum, na łamach którego będą mogli wymieniać spostrzeżenia z innymi graczami. Serwis znajdziecie w tym miejscu.

Metal Gear Solid 4

Dobra informacja dla wszystkich zainteresowanych zakupem konsoli PlayStation 3 i Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Z pewnością w Japonii, a być może także i w pozostałych regionach świata, wydana zostanie nowa wersja platformy Sony. Model w stalowym kolorze trafi na rynek w dniu debiutu najnowszych przygód Solid Snake’a (w zestawie z grą Konami). Jego cena ustalona została na poziomie 51,800 jenów, czyli około 1200 złotych.

Galactic Command - KnightBlade

Studio 3000AD poinformowało o rozpoczęciu prac nad Galactic Command: Knightblade, kolejną odsłoną cyklu kosmicznych strzelanin. Trafi ona do sprzedaży w drugim kwartale 2009 roku.

Galerie

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam, jak to mamy w zwyczaju, kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

gry