Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2008, 12:00

Alpha Protocol - nowa gra Obsidian Entertainment

Na forum NEOGaf pojawiła się zapowiedź kwietniowego numeru magazynu Game Informer, z której wynika, że przed światem zostanie ujawniona nowa gra ekipy Obsidian Entertainment zatytułowana Alpha Protocol.

Na forum NEOGaf pojawiła się zapowiedź kwietniowego numeru magazynu Game Informer, z której wynika, że przed światem zostanie ujawniona nowa gra ekipy Obsidian Entertainment zatytułowana Alpha Protocol.

Jak możemy przeczytać, gra przeznaczona będzie dla posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 oraz użytkowników komputerów osobistych. Akcja Alpha Protocol rozgrywać się będzie w czasach współczesnych w różnych krajach i stanowić ma mieszankę szpiegowskiego thrillera nie pozbawionego elementów suspensu z zorientowanym na akcję erpegiem. Warto w tym miejscu nadmienić, że tytułowy Protokół Alpha wcielany jest w życie w momencie, kiedy doświadczony agent zmuszony jest działać poza odgórnie nakreślonymi rozkazami, co wiąże się oczywiście z całkowitym utajnieniem jego misji.

W grze przejmiemy rolę Michaela Thortona, znakomicie wyszkolonego, ale niedoświadczonego agenta. System walki ma być zapożyczony między innymi z Mass Effect, ale przede wszystkim z Uncharted. Walka będzie więc rozgrywana w czasie rzeczywistym z naciskiem na używanie broni i różnych gadżetów. Postać obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby. System skilli będzie silnie bazował na tym znanym z Fallouta, jednakże nie będą się one przekładać bezpośrednio np. na celność postaci, ale bardziej na sposób postrzegania przez niego danej sytuacji.

W zależności od sposobu, w jaki będziemy grać, Alpha Protocol może być zarówno przepełnioną akcją strzelaniną, jak i skradanką. Zwolennicy zagłębiania się w podaną historię otrzymają możliwość długich i wyczerpujących rozmów z postaciami sterowanymi przez S.I. Rozmowy mają oferować m.in. to, co widzieliśmy już w takich grach, jak Mass Effect czy Fahrenheit. Tak więc o daną rzecz będziemy mogli zapytać zarówno podniesionym tonem, jak i spokojnym czy cierpliwym głosem. Cecha ta została nazwana przez autorów Dialog Stance System. Nie zabraknie również wątku romantycznego, a sposób uaktywniania umiejętności będzie podobny do tego, jaki był wykorzystany w Bioshocku.

Więcej informacji na temat Alpha Protocol powinniśmy poznać już wkrótce.