Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2009, 14:18

autor: Hed

Następny Unreal Tournament dopiero za kilka lat

Wygląda na to, że Epic nie planuje stworzenia kolejnej części Unreal Tournament w najbliższym czasie. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi udzielonych przez prezesa i założyciela studia, czyli Tima Sweeney’a. Jak sam powiedział marka jest co prawda długoterminową inwestycją, ale jednak firma nie zamierza wypuścić pełnoprawnej, pudełkowej kontynuacji produkcji w ciągu kilku lat.

Wygląda na to, że Epic nie planuje stworzenia kolejnej części Unreal Tournament w najbliższym czasie. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi udzielonych przez prezesa i założyciela studia, czyli Tima Sweeneya. Jak sam powiedział, marka jest co prawda długoterminową inwestycją, ale jednak firma nie zamierza wypuścić pełnoprawnej, pudełkowej kontynuacji produkcji w ciągu kilku lat.

O planach dotyczących sieciowego Unreala prezes Sweeney powiedział w wywiadzie udzielonym programowi G4TV. Podobno twórcy zamierzają odłożyć tę serię na jakiś czas i zająć się innymi pomysłami. Mimo tego, Epic będzie dalej wspierał graczy tworzących mody do Unreal Tournamenta. Prezes zdradził, że wkrótce zostaną ogłoszone plany związane z tym zagadnieniem.

Wiemy tylko, że miałyby one dotyczyć udostępnienia większych możliwości graczom, żeby mogli oni wykorzystywać moc silnika gry z większą dowolnością. Epic zawsze wspierał twórczość fanów. Wystarczy przypomnieć sobie bardzo udane konkursy (Make Something Unreal) na stworzenie najlepszego moda do kolejnych odsłon serii, w których frekwencja zawsze była bardzo wysoka.

Następny Unreal Tournament dopiero za kilka lat - ilustracja #1

W związku z tym autor zażartował, że problem czwartej i piątej części Unreal Tournamenta został właściwie rozwiązany po wypuszczeniu zestawu narzędzi. Fani trzeciej odsłony stworzyli bowiem więcej zawartości i dodatków, niż sam Epic mógłby kiedykolwiek planować. Rzeczywiście scena związana z produkcją jest silna oraz innowacyjna – pomysły stworzone na silniku gry imponują.

Kolejny Unreal Tournament jest więc raczej odległą przyszłością. Przyczyn takiego stanu można doszukiwać się chociażby także w niezbyt udanej, trzeciej odsłonie serii, która raczej nie przyjęła się tak dobrze jak poprzednie części. Warto zauważyć, że Tim Sweeney mówi tylko o braku sklepowego produktu. Być może Epic pójdzie za modą i stworzy coś na kształt Battlefielda 1943?