Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Enclave II (PC)

Enclave II PC

Sequel udanej gry akcji z elementami przygodowymi i cRPG, Enclave. W stosunku do części pierwszej istota rozgrywki nie zmieniła się i nadal ideowo bazuje ona na przeboju z roku 2000, pt. Severance: Blade of Darkness.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Enclave II (PC)

producent: Starbreeze AB

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sequel udanej gry akcji z elementami przygodowymi i cRPG - Enclave. W stosunku do części pierwszej istota rozgrywki nie zmieniła się i gra nadal ideowo bazuje na przeboju z roku 2000, pt. Severance: Blade of Darkness. Twórcy przygotowali nową, wielowątkową fabułę, która rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach, w których braliśmy udział poprzednio. Po ostatniej wielkiej wojnie pomiędzy oboma zwaśnionymi nacjami, ludem światła (Enclavers), a ludem ciemności (Outlanders), panowanie nad światem przejęli Starożytni (Ancestors) i niszcząc niemal całą magię zaprowadzili wszędzie pokój oraz porządek. Jednakże pozostała starożytna Księga Światła, stanowiąca klucz do panowania nad całą magią..., a obie zwaśnione strony dążą do zdobycia owego klucza.

Tym razem akcja gry prowadzi grającego przez 28 rozbudowanych map (przy czym dostępnych jest jeszcze kilka dodatkowych), może on kierować jedną z dziesięciu różnych postaci i używać blisko 100 broni podzielonych na dwie główne kategorie: broń przeznaczoną do walki w zwarciu oraz broń do walki na duże odległości. Dużym modyfikacjom poddano system walki, zwiększono ilość dostępnych ciosów i uproszczono ich zadawanie. Udoskonalono też trójwymiarowy engine graficzny gry (widok z perspektywy trzeciej osoby) oraz poprawiono jakość animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 167 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Enclave II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Enclave II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • GeForce2
Enclave powróci w wersji na Wii
Enclave powróci w wersji na Wii

wiadomość8 sierpnia 2009

Wydana w przed siedmioma laty gra akcji z elementami cRPG Enclave doczeka się powrotu w wersji na konsolę Wii. Taką wiadomość podało niemieckie studio Village1 Entertainment, które podjęło się prac nad przeniesieniem tytułu na platformę Nintendo. Gra trafi na rynek w przyszłym roku - o ile autorom uda się pozyskać wcześniej wydawcę dla nadchodzącego produktu.

Kolejne, po Enclave II, projekty studia Starbreeze Studios

wiadomość3 marca 2003

W weekend studio developerskie Starbreeze Studios ujawniło, iż pracuje już nad drugą częścią trójwymiarowej gry akcji/TPP z elementami przygodowymi i cRPG, pt. Enclave. Niedługo później ukazało się, iż to nie wszystkie projekty tego zespołu, ponieważ na oficjalnej witrynie internetowej Starbreeze Studios pojawiły się dwie małe strony informacyjne poświęcone kolejnym dwóm grom tego studia. Pierwsza z nich to gra z gatunku Action/Adventure zatytułowana Templar, druga zaś kryje się pod nazwą „Hollywood project” i objęta jest jeszcze ścisłą tajemnicą.

Sequel Enclave już niedługo
Sequel Enclave już niedługo

wiadomość2 marca 2003

Prace nad PeCetową wersją pierwszej części Enclave idą pełną parą, a tymczasem zespół Starbreeze z radością ogłosił o rozpoczęciu prac nad sequelem swojej gry akcji z elementami przygody. Po raz kolejny zostaniemy uwikłani w walkę pomiędzy dobrem a złem. Obie strony konfliktu dążą do zdobycia magicznego przedmiotu pozwalającego na przejęcie kontroli nad całym, fantastycznym światem...