Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Pat & Mat: The Game (PC)

Sąsiedzi: Pat i Mat PC

Pat & Mat: The Game

Pat i Mat są doskonale znanymi postaciami pojawiającymi się w telewizji już od drugiej połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W końcu, po niemal trzydziestu latach, sympatyczni sąsiedzi doczekali się również swojej gry.

Przygodowe | point-and-click | seriale animowane | elementy logiczne

PC Windows
Okładka Pat & Mat: The Game (PC)

wydawca: IDEA games

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1października2009

5marca2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pat i Mat są doskonale znanymi postaciami pojawiającymi się w telewizji już od drugiej połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W końcu, po niemal trzydziestu latach, sympatyczni sąsiedzi doczekali się również swojej gry.

Pat & Mat jest zabawną przygodówką typu point-and-click, w której gracz przejmuje kontrolę nad dwoma tytułowymi bohaterami, znanymi w naszym kraju dzięki serialowi telewizyjnemu pod tytułem „Sąsiedzi”. Przypominając sobie ich ekranowe wyczyny z budową czy też naprawą przeróżnych konstrukcji, dość łatwo wyobrazić sobie do czego zdolnych jest dwóch nieobliczalnych majsterkowiczów. Podobnie jak i w serialu telewizyjnym istotą zabawy są właśnie zmagania z różnorakimi, codziennymi problemami technicznymi (jak np. malowanie czy zmiana koła w samochodzie). Podczas rozgrywki triumfy święci myślenie abstrakcyjne, bowiem każdy, z pozoru wydawałoby się najprostszy nawet problem, wymaga analizy i działania z reguły przekraczającego zasady zdroworozsądkowe. Rozwiązanie niektórych problemów wymusza przełączenie się pomiędzy postaciami. Dzięki temu rozgrywka staje się jeszcze trudniejsza, ponieważ każdy z głównych bohaterów dysponuje różnymi zdolnościami i umiejętnościami.

Sąsiedzi wyróżniają się dość ładną i schludną grafiką oraz animacją głównych postaci, które zachowują się dokładnie tak samo jak na ekranach telewizorów. Identyczną mimikę twarzy i charakterystyczne gesty uzupełnia charakterystyczna ścieżka dźwiękowa.

Gra powstała w czeskim studiu Centauri Production, znanym polskim graczom głównie z gry Tajemnica Jantaris.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 219 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sąsiedzi: Pat i Mat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sąsiedzi: Pat i Mat

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM