Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2009, 15:55

autor: ziooleck

Mafia II - najnowsze filmy z rozgrywki

Gangsterskie klimaty od zawsze fascynowały dużych chłopców. Wiedzą o tym również deweloperzy z 2K Czech, którzy w pocie czoła pracują nad drugą odsłoną Mafii. Co prawda gra wyjdzie z podziemia dopiero w przyszłym roku, jednak już dziś dla wszystkich zniecierpliwionych gangsterów mamy garść nowych materiałów.

Gangsterskie klimaty od zawsze fascynowały dużych chłopców. W końcu kto nie chciałby chociaż na kilka chwil wcielić się w skórę wszechmocnego Ala Capone i ruszyć na podbój miasta? Wiedzą o tym również deweloperzy z 2K Czech, którzy w pocie czoła pracują nad drugą odsłoną Mafii. Co prawda gra ujrzy światło dzienne dopiero w przyszłym roku, jednak już dziś dla wszystkich zniecierpliwionych gangsterów mamy garść nowych materiałów.

Dzięki włoskiemu serwisowi videogame.it do sieci trafiły trzy świeże filmy prezentujące rozgrywkę w Mafii II. Istotne jest to, że każdy z nich ukazuje zupełne inne aspekty zabawy. Ekskluzywne materiały znajdziemy pod tym adresem. Dla bardziej wymagających redaktorzy udostępnili do pobrania również filmy w wysokiej rozdzielczości.

 

 

Mafia II - najnowsze filmy z rozgrywki - ilustracja #1

Trzeba przyznać, że klimat nowej Mafii bije na głowę wszystko, co do tej pory wiedzieliśmy. Świetne dialogi i przemyślane rozwiązania bez wątpienia uczynią z niej pretendenta do miana gry roku. Fakt, większość z nich została zapożyczona z kultowej serii GTA, jednak twórcy dołożyli wszelkich starań, by skopiowane motywy dopiąć na ostatni guzik. I tak mamy rozbudową garderobę, sklepy ze stylową odzieżą oraz meliny zaopatrujące przestępców w broń. Pomocny może okazać się również warsztat samochodowy, w którym zreperujemy pojazd oraz zmienimy jego malowanie. Jeżeli dodamy do tego całkiem swobodną interakcję ze środowiskiem oraz robiących inteligentne wrażenie przeciwników, to otrzymamy całkiem głęboki świat. Jedynym poważnym mankamentem jest nierówna grafika. Ładne otoczenie często gryzie się z kiepskimi teksturami głównych bohaterów i częstymi niedociągnięciami. Winę zrzucamy na barki stosunkowo wczesnej wersji kodu i liczymy na zauważalną poprawę.

Mafia II zagości na sklepowych półkach już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z jej premierą nie wzrośnie ilość niedoszłych ojców chrzestnych i domorosłych bandytów.