Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2008, 11:15

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!!

Relacja na żywo z Worldwide Invitational 2008 w Paryżu. Wiadomość ta będzie aktualizowana co kilka minut. Start ceremonii otwarcia w sobotę, 11:45.

Uwaga: Niniejsza wiadomość jest aktualizowana od dołu do góry, tak że najnowsze informacje znajdują się zawsze na początku.

sobota, 12:45

Chwila odprężenia. Rozpoczęła się część artystyczna. Przy muzyce przypominającej motywy z Diablo II prezentuje się zespół taneczny z pochodniami... wygląda na to, że jest to ostatni punkt tej części dzisiejszej imprezy. Więcej szczegółów dowiemy się zapewne w dalszej części Blizzard Worldwide Invitational. Lordareon pobiegł już przygotowywać pierwszy film... A poniżej prezentujmy Wam duże logo gry, jakie pojawiło się na stronie Blizzarda!

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #1

sobota, 12:40

Pierwsza prezentacja Diablo III dobiegła końca. Aplauzom też nie ma jeszcze końca... A poniżej gorące jeszcze zdjęcie z widokiem na samą grę... Na gorąco dodam, że cała prezentacja została właśnie przez nas nagrana, tak więc możliwie szybko będziemy chcieli zaprezentować Wam gorące materiały z Paryża!

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #2
Barbarzyńca w akcji....

sobota, 12:37

Nie zostało to powiedziane, ale wydaje się, że w każdej klasie można będzie grać zarówno kobietą jak i mężczyzną (teraz Witch Doctorem jest właśnie kobieta). Do rozgrywki dołącza dwóch innych graczy, również Witch Doctorów, a na ekranie pojawia się jeszcze jeden boss - tym razem bardzo przypominający Beliala z Diablo II. Chwycił on jednego z bohaterów i odgryzł mu głowę...

sobota, 12:35

Opuszczamy loch, a wraz z nim postać Barbarzyńcy. Teraz jako Witch Doctor przenosimy się do lasu. Jedną z umiejętności tej postaci jest możliwość przyzywania pomocników spod ziemi, stworków o nazwie Mongrele. Nasz bohater w trakcie rozgrywki cały czas używa czarów. Do swojej dyspozycji ma moc zastraszania przeciwników i czar pozwalający sprawić, że wrogowie zaczynają oni walczyć między sobą...

sobota, 12:30

Fani serii poczują się jak w domu! Nawet dźwięk wypadającego ze skrzyń złota jest taki sam.... Tymczasem Barbarzyńca super efektownie walczy ze szkieletami i w końcu z jednym z bossów przypominającym Abomination z Warcrafta III. Wielka kupa mięsa trzymająca dwa wielkie miecze. Zaprezentowano nową klasę postaci - Witch Doctor.

sobota, 12:25

Już po paru minutach widać, że zapowiada się niezwykle widowiskowo. Już teraz widać kawał świetnej roboty! Powróciła część umiejętności barbarzyńcy z Diablo II, zmiana w systemie leczenia, postać nie używa teraz napoju, to przeciwnicy upuszczają teraz „apteczki, jeden z questów zlecany jest Deckarda Caina – postać doskonale znaną z obu części gry.

sobota, 12:20

Emocje na sali widać zapewne z przestrzeni kosmicznej. Lead Designer Diablo III Jay Wilson zapowiedział prezentację dema gry! .. i już ono jest pokazywane na wielkim ekranie! Pierwsze spostrzeżenia – trójwymiarowa grafika w rzucie izometrycznym, bardzo podobny interfejs jak w poprzednich częściach cyklu.... Barbarzyńca walczy właśnie w jakimś lochu z armią małych stworów.... pasek z napojami zmienił się w pasek ze skillami, które można szybko wybierać za pomocą myszy....

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #3

Pierwsze zdjęcie logo Diablo III !!!

sobota, 12:17

Leci zwiastun... pochodnia zapala świecę..... widać cień.... na horyzoncie leci kometa... widok zniszczonych miast....

DIABLO III POTWIERDZONE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sobota, 12:15

Uwaga Uwaga – Morhaime zapowiada główną atrakcje całego spotkania. Atmosfera na sali sięga zenitu. Mają NOWĄ GRĘ!!!!

sobota, 12:10

Morhaime przeszedł do szczegółów związanych z World of Warcraft. Jak przyznał, początkowo nie spodziewano się większego sukcesu w Europie. Jednak obecnie na Starym Kontynencie jest już grubo ponad 2 miliony graczy World of Warcraft! Następnie odniósł się do połączenia Blizzarda i Activision. Wg. niego to połączenie biznesowe w żaden sposób nie powinno być odczuwane przez graczy. Po jego słowach na ekranie pojawiły się ujęcia z zeszłorocznej imprezy w Korei Południowej

sobota, 12:05

Na scenę ponownie wkroczył Michael Morhaime. Mamy nadzieję, że po początkowych kurtuazjach poznamy już główne szczegóły...

sobota, 11:56

Kolejnym etapem jest prezentacja zawodowych graczy. W pierwszej kolejności wkroczyli specjaliści od Starcrafta. W większości to Koreańczycy, ale UWAGA, wśród nich jest jeden Polak! Po chwili dołączają do nich miłośnicy Warcrafta III. Jako trzeci na scenie pojawiają się najlepsi gracze World of Warcraft.

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #4
Początek imprezy...

sobota, 11:53

Na głównej scenie trwa prezentacja najważniejszych osób związanych z Blizzard Entertainment w tym między innymi Michaela Morhaime, który jest współzałożycielem firmy Blizzarda, znanej jeszcze wtedy (w 1991 roku) pod nazwą Silicon & Synapse.

sobota, 11:49

Na scenie pojawił się managing director Blizzarda, który przywitał się z publicznością i podziękował za przybycie. Nie zabrakło przy tej okazji typowych marketingowych zwrotów w stylu, „cieszę się, że mogę tu być z Wami”, „Europa jest niezwykle ważnym dla nas rynkiem” etc etc.

sobota, 11:45

Zaczęło się! Najpierw naszym oczom ukazały się grafiki z wszystkich słynnych serii gier, produkowanych przez amerykańskiej firmy: Diablo, StarCraft i WarCraft. Pokaz odbywa się oczywiście przy akompaniamencie muzyki z wyżej wymienionych tytułów. Na scenie pojawiła się dwójka prowadzących, która powitała zebranych.

sobota, 11:15

Pozostało pół godziny. Wszystkie kilkaset krzeseł zajęte, tłumy ustawiają się, żeby widzieć choć skrawek ekranu. Wszyscy mówią tylko o Diablo 3.

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #5

Na dolnym piętrze są ekrany pokazujące to samo co na górze. Tu też setki ludzi stoją i czekają. My mamy miejsce w pierwszym rzędzie głównej prezentacji.

sobota, 10:15

Drzwi hali otwarte zostały koło 8 rano, na parę godzin przed oficjalną ceremonią rozpoczęcia. W środku znajduje się cała masa komputerów z odpalonym StarCraftem II – tak z kilkadziesiąt, po horyzont chciałoby się rzec. Jest sporo dodatkowych atrakcji, które wypełniają przybyłym czas oczekiwania: ludzie robią sobie zdjęcia z rekwizytami, są na miejscu różne figurki, gadżety.

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #6
Plan kolejnych pokładów, na których ma miejsce impreza.

Na wielkim ekranie lecą wszystkie kultowe scenki Blizzarda, w tym nowy film ze StarCrafta 2.

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #7
To tutaj za półtorej godziny wszystko się zacznie. Lordareon stoi z kamerą pod samą sceną.
Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #8
Lordareon nigdy nie wstydził się swojej miłości do gadgetów – małych i dużych.

Ciekawe, że organizatorzy nie dają prasie rozpiski godzinowej całej imprezy – ewidentnie nie chcą czegoś zdradzić przed czasem...

piątek, 23:30

Przeddzień Worldwide Invitational. Pod halami wystawowymi do późnego wieczora nieśmiało przechadzają się wygłodniali uczestnicy – po to tylko, żeby nasycić wzrok wielkimi billboardami i jakże kuszącymi plakatami z wszystko mówiącą nazwą „Blizzard”. Hotele wypchane ludźmi w blizzardowskich t-shirtach, w knajpach rozmowy o WoW-ie, a w powietrzu – jedno, wielkie pytanie. Co się okaże? Gdyby przyszło się zakładać, typowalibyśmy Diablo 3. To już jedyny sposób na skutecznie rozbicie mocno nadmuchanego balona. Pech chciał, że Lordareon już wcześniej się z Shuckiem założył, stawiając kufel Guinnessa na brak jakiejkolwiek nowej gry ze strony kultowego studia. Odpowiedź już jutro.

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #9
Takie reklamy rozświetlają teraz Paryż. Pan Ciemności błyszczy najjaśniej.

piątek, 16:20

W sobotę 28 czerwca, o godzinie 11:45 rozpoczyna się ceremonia otwarcia Worldwide Invitational 2008 w Paryżu – długo oczekiwanej imprezy Blizzarda. Udaliśmy się na miejsce, by stamtąd na bieżąco informować Was o wszystkim, co Blizzard ma do obwieszczenia.

Ta wiadomość, którą właśnie czytacie, będzie aktualizowana w miarę informacji, które wprost z konferencji będą nam przysyłać nasi wysłannicy: Lordareon i Solnica. Czyli... od godziny 11:45 w sobotę warto mieć tego newsa otwartego w przeglądarce i co pewien czas naciskać F5 (odświeżenie strony).

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #10
Wejście główne.

A już dziś prezentujemy Wam dwa zdjęcia zrobione przed gmachem Porte de Versailles, w którym Blizzard oczekuje przybycia 8000 swoich fanów ze świata.

Blizzard w Paryżu – relacja na żywo (sob. 12:45) - DIABLO III ujawnione!!! - ilustracja #11
Krzysztof „Lordareon” Gonciarz.