Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2009, 13:44

autor: Michał "ziooleck" Zieliński

Alan Wake - ekskluzywny materiał z komentarzem dewelopera

Gry utrzymane w konwencjach horroru są może zbyt popularne, jednak kilka z nich na stałe zapisało się w historii elektronicznej rozrywki. Czy zapowiadany od lat Alan Wake dołączy do tego panteonu? Ciężko powiedzieć, ale po obejrzeniu najnowszego materiału można nabrać przekonania, że tak.

Gry utrzymane w konwencjach horroru nie są może zbyt popularne, jednak kilka z nich na stałe zapisało się w historii elektronicznej rozrywki. Mowa tu przede wszystkim o serii Silent Hill oraz Resident Evil, które zaskarbiły sobie serca milionów odbiorców. Czy zapowiadany od lat Alan Wake dołączy do tego panteonu? Ciężko powiedzieć, ale po obejrzeniu najnowszego materiału można nabrać przekonania, że tak.

Francuski serwis Eurogamer opublikował dzisiaj ekskluzywne nagranie ukazujące kilka nieznanych dotąd aspektów nadchodzącego Alana Wake'a. Całość została doprawiona bogatym komentarzem jednego z autorów, który bez oporów opowiada o procesie tworzenia gry oraz ujawnia kilka czekających na nas niespodzianek. Jeżeli jesteście zainteresowani, jak prezentuje się jeden z najbardziej oczekiwanych survival horrorów ostatnich lat, to wystarczy zarezerwować trochę ponad 5 minut wolnego czasu i odwiedzić podany link. Więcej informacji na temat omawianego projektu powinno ujrzeć światło dzienne podczas zapowiedzianej na środę konferencji Microsoftu. Stay tuned.

Alan Wake - ekskluzywny materiał z komentarzem dewelopera - ilustracja #1

Na marginesie, czy design postaci oraz prowadzenie akcji czegoś Wam nie przypomina? Być może są to zbyt pochopne wnioski, jednakże pierwsze ujęcia prezentujące grę bezsprzecznie kojarzą się z drugim Silent Hillem. Samotny, pozornie zwyczajny bohater przemierza tajemniczą osadę w poszukiwaniu kobiety swojego życia. Nawet jedna z postaci (wystraszony, kaszlący mężczyzna) wyraźnie nawiązuje do znanego wszystkim Eddiego. Pozostaje mieć nadzieję, że Alan dostarczy nam co najmniej tyle wrażeń co niezapomniany James.

Alan Wake - ekskluzywny materiał z komentarzem dewelopera - ilustracja #2

Alan Wake - ekskluzywny materiał z komentarzem dewelopera - ilustracja #3