Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2009, 14:29

StarCraft II - film z trybu dla jednego gracza, zabezpieczenia antypirackie i nowe logo

Serwisy internetowe z całego świata (w tym polski http://starcraft2.net.pl/) zaserwowały nam niezwykle dużą liczbę wyjątkowych informacji na temat strategii czasu rzeczywistego, a zarazem jednej z najbardziej oczekiwanych gier najbliższych kilkunastu miesięcy – StarCraft II.

Serwisy internetowe z całego świata (w tym polski http://starcraft2.net.pl/) zaserwowały nam niezwykle dużą liczbę wyjątkowych informacji na temat strategii czasu rzeczywistego, a zarazem jednej z najbardziej oczekiwanych gier najbliższych kilkunastu miesięcy – StarCraft II. Wystarczy wspomnieć, że wśród materiałów ujawnionych w trakcie specjalnego, lipcowego spotkania dla prasy znalazły się zrzuty ekranowe i filmiki prezentujące kampanię dla pojedynczego gracza.

StarCraft II - film z trybu dla jednego gracza, zabezpieczenia antypirackie i nowe logo - ilustracja #1

Zanim jednak przejdziemy do ich prezentacji należy się kilka słów wyjaśnienia. Mianowicie, zdecydowaną większość z poniższych informacji dostarczyły nam serwisy VG247 oraz IncGamers, które miały okazję przetestować tryb singleplayer na specjalnym pokazie StarCrafta II zorganizowanym przez Blizzard w Kalifornii pod koniec zeszłego miesiąca.

Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście wspomniane już materiały multimedialne. Prezentują się one po prostu wyjątkowo. Screenshoty ukazują nie tylko momenty walki oraz starcia pomiędzy stronami uczestniczącymi w konflikcie, ale również czas, który spędzimy pomiędzy misjami na przechadzaniu się po bazie i innych pomieszczeniach. Filmik wprowadza w to wszystko element ruchu, przez co całość jest jeszcze efektowniejsza. Kilkoma zrzutami ekranowymi opatrzyliśmy niniejszą wiadomość – sam film znajdziecie natomiast m.in. na łamach naszego serwisu.

StarCraft II - film z trybu dla jednego gracza, zabezpieczenia antypirackie i nowe logo - ilustracja #2

To jednak nie koniec nowych informacji. Otóż, StarCraft II będzie posiadać szereg zabezpieczeń antypirackich. Jednym z nich będzie konieczność posiadania konta w systemie Battle.net w przypadku, jeśli będziemy chcieli skorzystać ze wszystkich funkcji gry – w tym zdobywania Achievementów oraz możliwości utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi. Dzieło Blizzarda będzie również przeprowadzać przy instalacji internetową weryfikację kopii gry, zatem będzie wymagać połączenia internetowego. W późniejszym czasie jednak nie będziemy już musieli weryfikować gry przy każdorazowym jej uruchomieniu – ukończenie trybu dla pojedynczego gracza będzie mogło dojść do skutku, nawet gdy będziemy offline (także odłączeni od Battle.net). Wcześniej dowiedzieliśmy się już, że StarCraft II nie będzie oferować możliwości toczenia potyczek LAN-owych, właśnie z uwagi na szerzące się piractwo.

StarCraft II - film z trybu dla jednego gracza, zabezpieczenia antypirackie i nowe logo - ilustracja #3

Przejdźmy zatem do kolejnego faktu, na którego pozytywne rozstrzygnięcie liczyło wielu zdeklarowanych optymistów. Chodzi mianowicie o opcję kooperacji w kampanii singleplayerowej – taki tryb, zgodnie z tym co ogłosili przedstawiciele Blizzarda, nie zostanie zaaplikowany do pełnej wersji StarCrafta II. Raczej nie powinniśmy oczekiwać, by został on również dodany w późniejszym czasie. Niejako w ramach zadośćuczynienia otrzymaliśmy potwierdzenie, że po światowej premierze RTS-a Blizzard udostępni nam możliwość przetestowania jego trialowej wersji, a więc ograniczonej czasowo pełnowymiarowej próbki. W sieci opublikowane zostało również nowe logo pierwszej, a zarazem głównej odsłony StarCrafta IIWings of Liberty – w której poprowadzimy do boju armię rasy Terran. Prezentujemy je poniżej:

StarCraft II - film z trybu dla jednego gracza, zabezpieczenia antypirackie i nowe logo - ilustracja #4

Przypominamy, że StarCraft II zostanie wydany dopiero w pierwszej połowie 2010 roku. Debiut, planowany pierwotnie na końcówkę bieżącego roku, został opóźniony przed niespełna dwoma tygodniami.

StarCraft II - film z trybu dla jednego gracza, zabezpieczenia antypirackie i nowe logo - ilustracja #5
StarCraft II - film z trybu dla jednego gracza, zabezpieczenia antypirackie i nowe logo - ilustracja #6