Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2009, 08:09

autor: Jiker

Hitman 5 ciągle w rękach IO Interactive

Okazuje się, że informacje, jakoby produkcją piątej odsłony przygód Hitmana miało zająć się studio Rocksteady (Urban Chaos: Riot Response, Batman: Arkham Asylum), nie miały zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Kategorycznie zaprzeczył im Ian Livingston, kreatywny dyrektor firmy Eidos. Dokonał tego za pośrednictwem Q&A zrealizowanego dla magazynu Prey’s Game World.

Okazuje się, że informacje, jakoby produkcją piątej odsłony przygód Hitmana miało zająć się studio Rocksteady (Urban Chaos: Riot Response, Batman: Arkham Asylum), nie miały zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Kategorycznie zaprzeczył im Ian Livingston, dyrektor kreatywny firmy Eidos. Dokonał tego za pośrednictwem Q&A zrealizowanego dla magazynu Prey’s Game World.

Pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu. Hitman zawsze był i zawsze będzie dzieckiem IO Interative – nic w tej mierze nie uległo zmianie. Rocksteady Studios nie jest zaangażowane w deweloping Hitmana 5 ”, powiedział Livingston, biorący udział w zeszłotygodniowej imprezie Edinburgh Interactive Festival. Uciął tym samym wszelkie spekulacje zapoczątkowane przez aktora Marka Sloana. Przypominamy, że sprowokowała je aktualizacja jego profilu zamieszczonego w serwisie castingcallpro.com. Wynikało z niej, że artysta wziął udział w nagraniach do filmu reklamowego Hitman 5. Według Sloana zleceniodawcą była firma Rocksteady Studios.

Premiera Hitmana 5 planowana jest na przyszły rok. W związku z powyższym deweloping nowych przygód płatnego zabójcy najpewniej trwa. Aktualnie duńskie IO Interactive kończy prace nad zręcznościówką Mini Ninjas, która trafi na PC, Xboksa 360, PlayStation 3, Wii i Nintendo DS na początku września. Pracownicy firmy zajmują się ponadto kontynuacją niesławnej historii Kane’a i Lyncha.