Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2009, 10:15

Deweloper Batman: Arkham Asylum pracuje nad piątą częścią Hitmana?

Wiadomości potwierdzających fakt rozpoczęcia prac nad piątą odsłoną popularnego cyklu Hitman było już kilka. Temat podjął przed kilkoma miesiącami szef brytyjskiej firmy Eidos Ian Livingston, a pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się nawet, że produkcja zostanie wydana w 2010 roku. Nowych informacji na temat Hitman 5 dostarczył nam właśnie serwis blogowy Joystiq.

Wiadomości potwierdzających fakt rozpoczęcia prac nad piątą odsłoną popularnego cyklu Hitman było już kilka. Temat podjął przed kilkoma miesiącami szef brytyjskiej firmy Eidos Ian Livingston, a pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się nawet, że produkcja zostanie wydana w 2010 roku i będzie powiązana z drugą częścią kinowej adaptacji growej serii. Nowych informacji na temat Hitman 5 dostarczył nam właśnie serwis blogowy Joystiq.

Deweloper Batman: Arkham Asylum pracuje nad piątą częścią Hitmana? - ilustracja #1

Pochodzą one z internetowego profilu aktora Marka Sloana, zamieszczonego na łamach brytyjskiej wersji serwisu castingcallpro.com. Na liście wykonanych przez niego prac możemy odnotować uczestnictwo w sesjach motion capture do filmu reklamowego gry Hitman 5. Interesujące jest to, że zleceniodawcą była firma Rocksteady Studios. Co w tym dziwnego? Jak zapewne dobrze wiecie, wszystkie dotychczasowe odsłony marki Hitman zostały zaprojektowane przez duńskie studio IO Interactive. Także ono miało teoretycznie być odpowiedzialne za część piątą.

Czy londyński deweloper, znany dotąd z takich produkcji, jak Urban Chaos: Riot Response oraz rewelacyjnie zapowiadającej się Batman: Arkham Asylum (premiera na konsolach już pod koniec sierpnia), rzeczywiście miałby przejąć deweloping Hitmana od IO Interactive? Kwestia ta wydaje się mało prawdopodobna, a wpis Marka Sloana może przecież zawierać błąd. Z drugiej jednak strony zazwyczaj doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, dla kogo wykonujemy daną pracę. Być może zatem piąty Hitman faktycznie zostanie przekazany przez IO innemu producentowi. Szczególnie, że duński deweloper zdaje się być aktualnie niezwykle zajęty – kończy deweloping Mini Ninjas oraz pracuje wytrwale nad drugą odsłoną przygód Kane’a i Lyncha.

Istnieje oczywiście jeszcze jedna możliwość. Mianowicie, film reklamowy, w którego produkcji udział wziął Mark Sloan, mógł zostać wykonany przez Rocksteady Studios na zamówienie firmy IO Interactive. Trzeba przyznać, że takowe rozwiązanie nie jest wcale mało prawdopodobne. Kwestię rozstrzygnie najpewniej już niedługo firma Eidos bądź też Square Enix, będące od pewnego czasu właścicielem brytyjskiego producenta i wydawcy.

Hitman 5 ma trafić na półki w 2010 roku – mniej więcej w tym samym czasie co kontynuacja filmowej wersji przygód płatnego zabójcy. Scenariusz do tej drugiej opracowuje Kyle Ward, a że obie produkcje mają być ze sobą fabularnie powiązane możemy oczekiwać, iż scenarzysta macza również palce w historii, która zostanie zawarta w grze Hitman 5.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej