Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PCXBOX
Okładka Urban Chaos: Riot Response (PS2)

Urban Chaos: Riot Response

Zero Tolerance: City Under Fire jest grą z gatunku FPS, osadzoną w wielkomiejskim środowisku. Przejmujemy kontrolę nad Nickiem Masonem, czyli członkiem elitarnego oddziału stróżów prawa, stworzonego po licznych gangsterskich incydentach na ulicach metropolii.

Akcji | FPP | strzelanki

Okładka Urban Chaos: Riot Response (PS2)

producent: Rocksteady Studios

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

anulowana

PC

19maj2006

PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zero Tolerance: City Under Fire jest grą z gatunku FPS, osadzoną w wielkomiejskim środowisku. Przejmujemy kontrolę nad Nickiem Masonem, czyli członkiem elitarnego oddziału stróżów prawa, stworzonego po licznych gangsterskich incydentach na ulicach metropolii. Nasz bohater zatem nierzadko dostaje się w samo centrum zamieszek, celem pacyfikowania awanturujących się ludzi i przywracania w ten sposób ustawowego porządku.

Oczywiście developerzy zaimplementowali szereg rozmaitych środków ofensywnych (np. pistolet i paralizator), abyśmy bez obaw przystępowali do działań przeciwko bandziorom. Ponadto wprowadzono specjalną tarczę, chroniącą nas przed atakami ze strony oponentów, aczkolwiek okresowo trzeba poddawać ją naprawom, gdyż niszczeje ona w trakcie użytkowania. Dostęp do wyposażenia bojowego zyskujemy w magazynie na policyjnym posterunku, gdzie składamy również raporty, podejmujemy kolejne zadania itp.

Walki z wirtualnymi rzezimieszkami nie toczymy samotnie, ponieważ możemy otrzymywać pomoc od innych służb. Przykładowo strażak jest niezwykle przydatny przy pokonywaniu płonących obszarów, a także potrafi „otwierać” zamknięte drzwi swoim masywnym toporem. Z usług lekarza korzystamy natomiast po odniesieniu obrażeń, poważnie zagrażających życiu. Sterowanie towarzyszami odbywa się poprzez wydawanie im prostych komend, ale musimy nieustannie uważać, aby przeciwnicy nam owych kompanów przypadkiem nie ukatrupili.

Jeśli chodzi o techniczne aspekty Zero Tolerance: City Under Fire, to warto nadmienić, iż twórcy zastosowali słynny system Havok (vide m.in. Full Spectrum Warrior, GoldenEye: Rogue Agent i Mortal Kombat: Shaolin Monks), odpowiedzialny za zaawansowaną fizykę. Postaci ludzkie zachowują się więc wyjątkowo naturalnie, gdyż ich animacja funkcjonuje według modelu tzw. szmacianej lalki. Spore wrażenie na widzu wywierają również efekty specjalne w rodzaju ognia, dynamicznie padającego światła etc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,8 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Urban Chaos: Riot Response

Klasyfikacja PEGI Urban Chaos: Riot Response

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Urban Chaos: Riot Response

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Urban Chaos: Riot Response – premiera w maju
Urban Chaos: Riot Response – premiera w maju

wiadomość22 kwietnia 2006

Zgodnie z informacją prasową, jaką opublikował wczoraj brytyjski Eidos, strzelanka Urban Chaos: Riot Response, znana wcześniej jako Zero Tolerance: City Under Fire, trafi na europejski rynek 19 maja bieżącego roku. Mieszkańcy USA będą zmuszeni poczekać do 13 czerwca.

Urban Chaos: Riot Response - PeCetowa edycja pod dużym znakiem zapytania
Urban Chaos: Riot Response - PeCetowa edycja pod dużym znakiem zapytania

wiadomość10 kwietnia 2006

6 lutego bieżącego roku firma Eidos Interactive opublikowała oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zapowiedziała powstanie gry Urban Chaos: Riot Response. Wydawca utrzymywał, że program pojawi się na platformach PlayStation 2, Xbox oraz PC. Wszystko wskazuje jednak na to, że posiadacze „blaszaków” mogą o tym produkcie zapomnieć.

Kiedy premiera Urban Chaos: Riot Response i co z wersją pecetową?

wiadomość24 marca 2006

Powstającą grę z gatunku FPS o nazwie Urban Chaos: Riot Response znamy także pod tytułem Urban Chaos: City Under Fire. Na początku lutego bieżącego roku podaliśmy, że developerzy (pracownicy brytyjskiej firmy RockSteady Studios) zamierzają przygotować nie tylko konsolowe edycje niniejszej pozycji, lecz również wersję pecetową. Jednakże wydawca nadal nie informuje o tych planach.

Urban Chaos: Riot Response także na PC
Urban Chaos: Riot Response także na PC

wiadomość8 lutego 2006

Po dużym zamieszaniu związanym z nazwą (początkowo nowy produkt firmy RockSteady Studios był zatytułowany Roll Call, później przemianowano go na Zero Tolerance, by wreszcie wybrać tytuł widniejący w niniejszej wiadomości), przedstawiciele firmy Eidos Interactive (wydawca) podali, że gra Urban Chaos: Riot Response ukaże się nie tylko na konsole, lecz również trafi na komputery klasy PC.

Eidos zmienia tytuł gry Zero Toleance: City Under Fire

wiadomość28 grudnia 2005

Firma Eidos postanowiła wreszcie zareagować na oskarżenia wysunięte pod jej adresem, dotyczące łamania praw autorskich. Chodzi tu oczywiście o problem wykorzystania nazwy gry Zero Tolerance, która zdaniem Randela Reissa z nieistniejącego już studia Technopop jest jego własnością. W efekcie, przedstawiciele Eidosa zrezygnowali z boju o ten tytuł i zmienili go na Urban Chaos: City Under Fire.

PS2
XBOX
PC