Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Haunted (PC)
OkładkaHaunted (PC)

Haunted PC

Przygodówka typu point & click wykonana w komiksowym stylu. Opowiada historię młodej kobiety potrafiącej rozmawiać z duchami zmarłych. Bohaterka pragnie odnaleźć swoją zagionioną wiele lat temu siostrę.

Przygodowe

Haunted Premiera PC

17sierpnia2011

producent: Deck13 Interactive wydawca: JoWooD Entertainment AG

niemieckaniemiecka

Haunted to klasyczna przygodówka typu point & click autorstwa niemieckiego studia deweloperskiego Deck13 Interactive. Zespół ten zdobył już wcześniej doświadczenie w tworzeniu podobnych gier, w końcu to dzięki niemu światło dzienne ujrzała seria Ankh oraz Jack Keane.

Wcielamy się tu w postać Marry, młodej kobiety pragnącej odkryć co stało się z jej dawno zaginioną i być może nieżyjącą już siostrą. W poszukiwaniu jakichkolwiek wskazówek bohaterka wykorzystuje swoje nadprzyrodzone umiejętności, dzięki którym może nawiązać kontakt ze światem niematerialnym. W dodatku potrafi nie tylko porozumiewać się z duchami zmarłych, ale nawet je zobaczyć. Niestety nie zdaje sobie sprawy, że odkrycie mrocznych sekretów jej własnej przeszłości może doprowadzić do ogromnej katastrofy - zniszczenia świata zmarłych, a co za tym idzie zachwiania równowagi całego wszechświata. Na szczęście Marry nie jest zdana wyłącznie na siebie. W trakcie poszukiwań spotyka ekscentryczną panią profesor Lindsey Ashford i jej nie mniej oryginalnego służącego Etchana nierozstającego się ze swym toporem. Niecodzienna para szybko postanawia towarzyszyć bohaterce w jej przygodzie.

Podobnie jak poprzednie gry studia Deck13 Interactive, tak i w ta przepełniona jest ironią, czarnym humorem i szeregiem zabawnych scen. W naszej przygodzie spotykamy ponad 50 postaci niezalanych, a także odnajdujemy 200 przedmiotów, które możemy użyć i wykorzystać. W czasie rozwiązywania napotkanych zagadek i przeciwności przydatne okazują się towarzyszące bohaterce duchy, a także jej wyjątkowa umiejętność zamiany w wilkołaka.

Haunted wykorzystuje ten sam silnik graficzny co wcześniejsze produkcje Deck13, czyli Ogre-Engine. Został on odpowiednio zmodyfikowany przez co gra prezentuje się znacznie lepiej niż jej poprzedniczki, wciąż jednak utrzymana jest w podobnej, komiksowej stylistyce. Ścieżka dźwiękowa zaś powstała przy współpracy z orkiestrą symfoniczną i studiem Dynamedion.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.0 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Haunted: 12+