Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2009, 13:30

autor: Jiker

Powstanie wznowienie strzelaniny Rise of the Triad

Powstanie odrestaurowana wersja strzelaniny FPP Rise of the Triad: Dark War! Dewelopingiem gry zajmie się Apogee Software LLC. Informacja, zdradzona wcześniej w wywiadzie serwisu Voodoo Extreme ze Scottem Millerem została potwierdzona za sprawą nowego wpisu na oficjalnym Twitterze Apogee.

Powstanie odrestaurowana wersja strzelaniny FPP Rise of the Triad: Dark War! Dewelopingiem gry zajmie się Apogee Software LLC – odseparowana od 3D Realms firma, która przejęła prawa do nazwy, logo i gier dawnego Apogee Software. Informacja, zdradzona wcześniej w wywiadzie serwisu Gamasutra ze Scottem Millerem, założycielem producenta oryginału, została potwierdzona za sprawą nowego wpisu na oficjalnym Twitterze nowego Apogee Software.

Obecnie nie wiemy niestety nic ponad to, że gra powstanie. Mamy nadzieję, że już wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie, a my będziemy mogli przedstawić Wam konkretne informacje.

Powstanie wznowienie strzelaniny Rise of the Triad - ilustracja #1

Przypominamy jednocześnie, że Rise of the Triad to strzelanina FPP, która w pierwotnym założeniu miała być kontynuacją słynnego przeboju id Software, Wolfenstein 3D. Zespół dowodzony przez Johna Carmacka ostatecznie wycofał się jednak z tego pomysłu i formalnie nie przyłożył do niego ręki. W grze wcielamy się w członka drużyny HUNT (High-Risk United Nations Taskforce), który musi samotnie przemierzyć trzydzieści etapów i pokonać szaleńca, próbującego zniszczyć świat. Rise of the Triad zasłynęło m.in. dzięki brutalnej, krwistej rozgrywce i oryginalnym środkom zagłady, wśród których znalazła się ręka Boga i możliwość przyjęcia postaci psa.