Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Rise of the Triad: Dark War (PC)

Rise of the Triad: Dark War PC

Rise of the Triad, to FPS firmy Apogee Software, pozwalająca Ci wcielić się w członka drużyny HUNT (High-Risk United Nations Taskforce), który musi samotnie przemierzyć trzydzieści etapów i pokonać szaleńca, próbującego zniszczyć świat.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Rise of the Triad: Dark War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21grudnia1994

Rise of the Triad, to gra firmy Apogee Software (później przemianowanej na 3D Realms), która w pierwotnym założeniu miała być kontynuacją słynnego przeboju id Software, Wolfenstein 3D. Zespół dowodzony przez Johna Carmacka ostatecznie wycofał się jednak z tego pomysłu i formalnie nie przyłożył do opisywanego programu ręki. Gra pozwala Ci się wcielić w członka drużyny HUNT (High-Risk United Nations Taskforce), który musi samotnie przemierzyć trzydzieści etapów i pokonać szaleńca, próbującego zniszczyć świat.

Rise of the Triad w czasach gdy został wydany, był produktem niezwykle kontrowersyjnym. Z jednej strony zachwycał dużą ilością ciekawych broni i digitalizowanymi postaciami wrogów, z drugiej, nie był tak udoskonalony pod względem budowy poziomów jak Doom i serwował graczom rozwiązania pamiętające jeszcze czasy Wolfenstein 3D. Wszystkie lokacje charakteryzują się obecnością kwadratowych klocków, brak tu jakichkolwiek innych płaszczyzn, nie można też poruszać się w pionie. Zamiast schodów, autorzy wymyślili małe, lewitujące w powietrzu platformy, które mogą wynieść naszego bohatera wyżej, ale generalnie nie zdaje to egzaminu. Za to po raz pierwszy w grach FPS, Rise of the Triad oferował możliwość niszczenia rozrzuconych tu i ówdzie przedmiotów – idea została rozwinięta dopiero w późniejszym hicie 3D Realms – Duke Nukem 3D.

Gra oferuje niezwykle rozbudowany system Multiplayer, pozwalający się bawić jedenastu osobom naraz (w wersji CD-ROM trzydziestu), w dziewięciu odmiennych trybach rozgrywki – w tamtych czasach, był to absolutny rekord w tej dziedzinie. Rise of the Triad zasłynął także jako pierwszy produkt, posiadający programowe zabezpieczenie scen gore, które każdy rodzic mógł wyłączyć i chronić specjalnym hasłem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 11/30 w wersji CD  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Gry podobne do Rise of the Triad: Dark War

Wymagania wiekowe Rise of the Triad: Dark War

18+

Wymagania sprzętowe Rise of the Triad: Dark War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 386 DX
  • 4 MB RAM
Zapowiedziano nowe Rise of the Triad
Zapowiedziano nowe Rise of the Triad

wiadomość3 sierpnia 2012

Na imprezie QuakeCon zapowiedziano FPS-a Rise of the Triad, czyli kontynuację strzelankowego klasyka z lat 90-tych. Gra zmierza na PC i wydana zostanie jeszcze w tym roku.

Powstanie wznowienie strzelaniny Rise of the Triad
Powstanie wznowienie strzelaniny Rise of the Triad

wiadomość26 sierpnia 2009

Powstanie odrestaurowana wersja strzelaniny FPP Rise of the Triad: Dark War! Dewelopingiem gry zajmie się Apogee Software LLC. Informacja, zdradzona wcześniej w wywiadzie serwisu Voodoo Extreme ze Scottem Millerem została potwierdzona za sprawą nowego wpisu na oficjalnym Twitterze Apogee.