Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2021, 12:44

autor: Adrian Werner

Battlefield Hardline było porażką, bo „policjanci nie burzą wieżowców”

Jeden z deweloperów Battlefield Hardline przedstawił swoją opinię na temat powodów porażki gry. Według niego tematyka policyjna gryzła się z wojennymi tradycjami marki.

W SKRÓCIE:
  1. Battlefield Hardline okazało się sporym rozczarowaniem,
  2. według jednego z deweloperów problemem była tematyka,
  3. uważa on, że starcia policjantów i przestępców nie pasowały do charakteru marki, której kluczowym elementem są bitwy między żołnierzami toczone w dużej skali, podczas których niszczone są całe budynki.

Seria Battlefield składa się głównie z hitów. Jednym z niewielu wyjątków od tej reguły było wydane w 2015 roku Battlefield Hardline. W niedawnym wywiadzie Scott Warner, czyli jeden z projektantów gry, przyznał, że głównym powodem tej porażki był fakt, że tematyka policyjna nie pasowała do charakteru całej serii.

Według dewelopera cykl Battlefield obraca się wokół wieloosobowych wojen. Fani przyzwyczajeni są do wielkiej skali starć, potężnych eksplozji oraz niszczenia budynków. Battlefield Hardline stawiał na potyczki między stróżami prawa i kryminalistami, a to zupełnie inny rodzaj akcji. Jak stwierdził Scott, policjanci nie burzą wieżowców, a takie akcje stały się standardem w wojennych częściach cyklu.

Battlefield Hardline pozwalał bawić się w gliniarzy i złodziei, co samo w sobie jest atrakcyjną fantazją dla wielu graczy, ale nie w formie gry z tego akurat cyklu. Próba połączenia nowej koncepcji z tradycjami serii doprowadzała do ciągłych zgrzytów w rozgrywce, których twórcom nigdy nie udało się wyeliminować. Ciekawe więc, czy produkcja nie poradziłaby sobie lepiej jako nowa marka.

Przypomnijmy, że Battlefield Hardline ukazało się w marcu 2015 roku na PC oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One oraz PlayStation 4. Gra została przyjęta znacznie chłodniej niż inne odsłony cyklu. Według serwisu Metacritic wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 71%, co jest najgorszym wynikiem dla tej serii.

Battlefield Hardline niespecjalnie spodobał się również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 6.0/10. W recenzji zastanawiał się, czy pierwsza odsłona marki traktująca o napadach okaże się również ostatnią. Odpowiedź na to pytanie jest raczej twierdząca.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield: Hardline – pierwszy i ostatni napad marki?
  3. Battlefield Hardline – poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej