Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSX
Okładka Battlefield 7 (PC)
OkładkaBattlefield 7 (PC)

Battlefield 7

BF7

Dziesiąta główna odsłona flagowej serii strzelanek firmy Electronic Arts. Opracowaniem Battlefielda 7 (tytuł potoczny) zajęło się studio EA DICE pod kierownictwem Vince’a Zampelli. W odróżnieniu od BF-a 2042 „siódemka” oferuje zarówno tryb multiplayer, jak i kampanię.

Akcji | FPP | FPS | sieciowe | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlefield 7 Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX

Battlefield 7 to – na przekór nazewnictwu – dziesiąta główna część popularnego cyklu pierwszoosobowych (FPP) strzelanek firmy Electronic Arts. Stworzyło ją szwedzkie studio EA DICE, które rozwija serię od 2002 roku. Tym razem pracą zespołu pokierował Vince Zampella, współzałożyciel firmy Respawn Entertainment (m.in. Titanfall 2, Apex Legends i Star Wars Jedi: Fallen Order), od 2017 r. należącej do EA.

Kiedy premiera

W większości nieoficjalnych doniesień dotyczących terminu wydania Battlefielda 7 mowa jest o 2024 roku. Niewykluczone jednak, że na ową strzelankę przyjdzie nam poczekać dłużej.

Tytuł

Oficjalny tytuł gry nie jest jeszcze znany. Przyjęło się nazywać ją potocznie Battlefield 7 ze względu na numerację poprzednich odsłon. Przedostatnia gra z serii to BF V z 2018 roku, wydany pięć lat po BF-ie 4 – jak dotąd pełnoprawna „szóstka” się nie ukazała, lecz jako taką można postrzegać Battlefielda 2042 (2021 r.). Idąc tym rokiem rozumowania, kolejna odsłona serii to „siódemka”.

Co wiemy

Prace nad Battlefieldem 7 rozpoczęły się na przełomie 2021 i 2022 roku. Po zawodzie, jaki sprawił wydawcy poprzednik, BF 7 ma stanowić swoisty powrót do korzeni, ukazując konflikt między NATO i prywatną firmą wojskową.

Gra zaoferuje ponoć mniejsze mecze (zamiast 128-osobowych), standardowe dla gatunku klasy postaci (zamiast specjalistów znanych z BF-a 2042) – takie jak szturmowiec, medyk etc. – a także „realistyczny i ekscytujący system destrukcji otoczenia” oraz kampanię fabularną (obecność tego ostatniego elementu została oficjalnie potwierdzona przez „elektroników”). Oczywiście nie zabraknie w niej również trybu multiplayer, z którego słynie seria.

Z drugiej strony firma Electronic Arts kilkukrotnie sygnalizowała, że nowy Battlefield będzie restartem dla cyklu, jego „ponownym wyobrażeniem”, a także „prawdziwie zintegrowanym ekosystemem”. Niewykluczone więc, iż zostanie podjęta kolejna próba stworzenia gry-usługi, którą będzie można rozwijać przez lata (względem BF-a 2042 również snuto takie plany, lecz napotkano poważne przeszkody w ich realizacji).

Ostatnia modyfikacja 25 stycznia 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9,4 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battlefield 7: 16+

PC
PS5
XSX