Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2017, 10:44

Duża zmiana - w nowym Assassin's Creed wybierzemy poziom trudności

Firma Ubisoft ujawniła kolejny aspekt, w którym Assassin's Creed Origins ma odbiegać od swoich poprzedników. Okazuje się, że będzie to pierwsza odsłona serii z kilkoma poziomami trudności do wyboru.

Do premiery gry pozostały trzy tygodnie. - Assassin's Creed Origins pierwszą odsłoną cyklu z kilkoma poziomami trudności - wiadomość - 2017-10-05
Do premiery gry pozostały trzy tygodnie.
ASSASSIN’S CREED ORIGINS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 27 października 2017 r.

Assassin's Creed Origins zapowiada się na grę, która w wielu aspektach odejdzie od rozwiązań poprzednich odsłon cyklu. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o kolejnej dużej zmianie. Okazuje się, że będzie to pierwsza część serii, która zaoferuje możliwość wyboru poziomu trudności. Stojący na czele projektu Ashraf Ismail wyjaśnia, że powodem tego jest większe rozbudowanie mechanizmów rozgrywki, w tym zwłaszcza systemu walki. To powinno spodobać się bardziej doświadczonym graczom, ale twórcy nie chcieli zostawić na lodzie bardziej casualowych fanów.

Na łatwym poziomie trudności wciąż będziemy musieli walczyć, ale agresywność i skuteczność przeciwników ma zostać obniżona, a błędy będą mniej kosztowne. Natomiast na wysokim poziomie trudności ma być dokładnie odwrotnie i na każdy sukces trzeba będzie solidnie zapracować. Co ciekawe, gra nie zmusi nas do definitywnego wyboru na samym początku i w każdym momencie zabawy możliwa ma być zmiana tego ustawienia.

Ubisoft przygotował jeszcze dwie inne ciekawostki dla graczy wyczekujących premiery produkcji. Firma opublikowała właśnie nowy zwiastun gry, który koncentruje się na początkach Bractwa Asasynów. Ponadto ogłoszono, że w planach jest specjalny zestaw zawierający konsolę Xbox One S wraz z pełną wersją Assassin's Creed Origins.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed Origins zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 27 października tego roku. Gra otrzyma lokalizację kinową (napisy) na wszystkich trzech platformach sprzętowych. Zainteresowanym projektem polecamy zapoznanie się z naszą najnowszą zapowiedzią, która powstała na podstawie 4-godzinnej sesji z tytułem na pokazie w Londynie.

  1. Graliśmy w Assassin's Creed Origins – czas rewolucji
  2. Oficjalna strona gry
  3. Assassin’s Creed: Origins – kompendium wiedzy