Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2018, 12:50

autor: ElMundo

Remaster Warcrafta 3 w drodze? Blizzard szuka pracowników

W sieci pojawiło się ogłoszenie udostępnione przez studio Blizzard Entertainment, za sprawą którego firma szuka pracowników przeznaczonych do prac nad klasycznymi tytułami, a w szczególności – Warcraftem III.

Odświeżanie klasycznych tytułów sprzed lat to wciąż bardzo popularny trend. Wygląda na to, że doskonale wie o tym także Blizzard, o czym świadczy nowe ogłoszenie o pracę, które pojawiło się na stronie internetowej tego dewelopera.

Czy doczekamy się w końcu następcy (albo przynajmniej remastera) Warcrafta III? - Remaster Warcrafta III w drodze? Blizzard szuka pracowników - wiadomość - 2018-07-11
Czy doczekamy się w końcu następcy (albo przynajmniej remastera) Warcrafta III?

Studio szuka bowiem osób do swojego oddziału w amerykańskim Irvine na stanowisko „Senior Gameplay Engineer” oraz „Senior Software Engineer”. Nowo zatrudnieni specjaliści mieliby zająć się głównie rozwojem klasycznych tytułów Blizzarda, z naciskiem na Warcrafta III. Co ważne, pracownicy Ci odgrywaliby kluczowe role w tej kwestii, przez co wśród wymagań znajdziemy m.in. pięcioletnie doświadczenie w projektowaniu gier (w tym przynajmniej jednej wydanej produkcji).

Wielu z Was czytając to ogłoszenie z pewnością marzy o stworzeniu remastera kultowej strategii, która pojawiła się na pecetach ponad 16 lat temu. Szanse na taki rozwój sytuacji oczywiście istnieją, wszak Blizzard ma już doświadczenie z odświeżaniem klasyków chociażby przy projekcie Starcraft: Remastered, który trafił na rynek niecały rok temu. Niewykluczone jednak, że producenci zajmą się dalszym rozwojem oryginału – warto bowiem pamiętać, że w kwietniu pojawiła się duża aktualizacja do Warcrafta III.

Wszyscy jednak liczymy na to, że deweloperzy w końcu zabiorą się za produkcję Warcrafta IV – to byłaby piękna informacja, ale wydaje się, że to chyba jeszcze nie ten moment. Oby tylko nadszedł on stosunkowo niedługo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.