Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2018, 12:50

autor: ElMundo

Remaster Warcrafta 3 w drodze? Blizzard szuka pracowników

W sieci pojawiło się ogłoszenie udostępnione przez studio Blizzard Entertainment, za sprawą którego firma szuka pracowników przeznaczonych do prac nad klasycznymi tytułami, a w szczególności – Warcraftem III.

Odświeżanie klasycznych tytułów sprzed lat to wciąż bardzo popularny trend. Wygląda na to, że doskonale wie o tym także Blizzard, o czym świadczy nowe ogłoszenie o pracę, które pojawiło się na stronie internetowej tego dewelopera.

Czy doczekamy się w końcu następcy (albo przynajmniej remastera) Warcrafta III? - Remaster Warcrafta III w drodze? Blizzard szuka pracowników - wiadomość - 2018-07-11
Czy doczekamy się w końcu następcy (albo przynajmniej remastera) Warcrafta III?

Studio szuka bowiem osób do swojego oddziału w amerykańskim Irvine na stanowisko „Senior Gameplay Engineer” oraz „Senior Software Engineer”. Nowo zatrudnieni specjaliści mieliby zająć się głównie rozwojem klasycznych tytułów Blizzarda, z naciskiem na Warcrafta III. Co ważne, pracownicy Ci odgrywaliby kluczowe role w tej kwestii, przez co wśród wymagań znajdziemy m.in. pięcioletnie doświadczenie w projektowaniu gier (w tym przynajmniej jednej wydanej produkcji).

Wielu z Was czytając to ogłoszenie z pewnością marzy o stworzeniu remastera kultowej strategii, która pojawiła się na pecetach ponad 16 lat temu. Szanse na taki rozwój sytuacji oczywiście istnieją, wszak Blizzard ma już doświadczenie z odświeżaniem klasyków chociażby przy projekcie Starcraft: Remastered, który trafił na rynek niecały rok temu. Niewykluczone jednak, że producenci zajmą się dalszym rozwojem oryginału – warto bowiem pamiętać, że w kwietniu pojawiła się duża aktualizacja do Warcrafta III.

Wszyscy jednak liczymy na to, że deweloperzy w końcu zabiorą się za produkcję Warcrafta IV – to byłaby piękna informacja, ale wydaje się, że to chyba jeszcze nie ten moment. Oby tylko nadszedł on stosunkowo niedługo.

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.