Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2018, 18:22

autor: Vergil

Zobacz w akcji tryb multiplayer z No Man's Sky NEXT

Kolejna aktualizacja do No Man’s Sky, ochrzczona mianem NEXT, trafi w ręce graczy w przyszłym tygodniu. Ekipa Hello Games opublikowała zwiastun swojego dzieła, na którym pierwsze skrzypce odgrywa tryb multiplayer.

Ekipa Hello Games opublikowała zwiastun największej z dotychczasowych aktualizacji do No Man's Sky, noszącej miano NEXT. Materiał skupia się na prezentacji multiplayerowej rozgrywki, choć znalazło się w nim miejsce również na pokaz innych elementów, nad którymi twórcy pracowali przez ostatnie miesiące. Nim przejdziemy do omówienia bogatej zawartości patcha zapowiedzianego w marcu 2018 roku, warto przypomnieć, że zostanie on udostępniony posiadaczom wersji na PlayStation 4 i komputery osobiste 24 lipca bieżącego roku, a więc w dniu amerykańskiej premiery No Man’s Sky na Xboksie One (europejscy posiadacze maszyny Microsoftu będą musieli poczekać trzy dni dłużej).

Największą nowością wprowadzoną przez NEXT będzie oczywiście tryb multiplayer, który umożliwi zabawę w towarzystwie znajomych (i przemierzanie galaktyki w niewielkich zespołach) bądź dołączanie do eksploratorów z całego świata. Należy dodać, że twórcy pozwolą nam tak na współpracę, jak i na toczenie bitew z innymi graczami (na powierzchni planet lub w kosmosie). Dopełnieniem tego wszystkiego będzie możliwość brania udziału w wyścigach pojazdów Exocraft, na potrzeby których zaprojektujemy własne trasy i podzielimy się nimi z całą społecznością.

Nowości doczeka się również system budowy baz; od teraz będzie można je wznosić (w pojedynkę lub korzystając z pomocy znajomych) w dowolnych miejscach, korzystając z setek nowych części. Poza tym autorzy pozwolą nam stworzyć własną flotę fregat (będziemy nią dowodzić z mostku swojego frachtowca, gdzie zaprosimy też innych graczy, by wspólnie podejmować się realizacji specjalnych multiplayerowych misji); statki wykorzystamy do pomocy podczas plądrowania określonego systemu lub wyślemy w przestrzeń międzygwiezdną.

NEXT wprowadzi do No Man’s Sky pełnoprawny tryb multiplayer. Lepiej późno niż wcale? - Zobacz w akcji tryb multiplayer z No Man's Sky NEXT - wiadomość - 2018-07-17
NEXT wprowadzi do No Man’s Sky pełnoprawny tryb multiplayer. Lepiej późno niż wcale?

Usprawnienia nie ominęły również oprawy graficznej. Twórcy przekonują, że większą liczbą detali okraszono tak postacie, jak i budynki oraz statki. Poza tym ulepszono tekstury podłoża, wygląd chmur i wody oraz wizualia towarzyszące kosmicznym podróżom; ponadto po aktualizacji gra pozwoli na zabawę w trybie FPP lub TPP.

Warto zaznaczyć, że NEXT to kolejna (po Foundation, Pathfinder i Atlas Rises) aktualizacja do No Man's Sky; jeśli ominęły Was zmiany wprowadzone przez poprzednie patche, w tym miejscu znajdziecie listę najważniejszych (zdaniem firmy 505 Games) nowości, które trafiły do gry po premierze.

  1. Oficjalna strona internetowa gry No Man’s Sky
  2. Recenzja gry No Man's Sky - w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. Wszystko o No Man’s Sky