Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2018, 20:18

autor: Vergil

Najnowszy patch do gry Śródziemie Cień Wojny ostatecznie usuwa mikrotransakcje

Po instalacji najnowszego patcha z gry Śródziemie: Cień Wojny znikną wszelkie ślady po mikrotransakcjach. Poza tym łatka opracowana przez ekipę Monolith Productions wprowadza szereg zmian w balansie rozgrywki i wzbogaca tę produkcję o nowe elementy.

Na początku kwietnia informowaliśmy, że ekipa Monolith Productions przygotowuje się do usunięcia z gry Śródziemie: Cień Wojny bodaj najbardziej kontrowersyjnego elementu, czyli mikrotransakcji. 8 maja z produkcji zniknęła możliwość kupowania złota, a gracze, którzy zaopatrzyli się w wirtualny kruszec, otrzymali ponad dwa miesiące na zrobienie ostatnich zakupów. Dzisiaj natomiast na wszystkich platformach pojawiła się aktualizacja, która zaciera wszelkie ślady po mikropłatnościach; po jej instalacji niewydane kosztowności zostaną zamienione na elementy do wykorzystania w trakcie rozgrywki, orkowie pozyskani w trakcie sieciowych podbojów i vendett trafią do tak zwanego Garnizonu, z kolei członków armii można ulepszać i trenować, korzystając z zapasów Mirian. Na tym jednak nie koniec, gdyż deweloperzy pokusili się również o wprowadzenie zmian w balansie rozgrywki i wzbogacenie całości o nowe elementy.

17 lipca 2018 roku z gry Śródziemie: Cień Wojny ostatecznie usunięto mikrotransakcje. - Najnowszy patch do gry Śródziemie Cień Wojny ostatecznie usuwa mikrotransakcje - wiadomość - 2018-07-18
17 lipca 2018 roku z gry Śródziemie: Cień Wojny ostatecznie usunięto mikrotransakcje.

Zacznijmy od tego, że tryb Shadow Wars został przemianowany na Epilogue i rozbudowany o narrację w wykonaniu Szeloby, Czarnoksiężnika z Angmaru i Mrocznego Taliona. Poza tym zwycięstwa w nim odniesione owocują pozyskaniem przez Taliona tak zwanych Masek Nazgula odblokowujących nowe umiejętności pozwalające bohaterowi na wskrzeszanie poległych, rzucanie klątw na adwersarzy i przyzywanie potężnych potworów. Gracze mogą przy tym dalej rozwijać swoje oddziały i ulepszać fortece po ujrzeniu napisów końcowych.

Ponadto autorzy podnieśli limit doświadczenia Taliona do osiemdziesiątego poziomu, z kolei wrodzy kapitanowie mogą teraz pochwalić się nawet osiemdziesiątym piątym „levelem”. Zwiększono też nagrody za misje Nemezis (sam system doczekał się przy tym kilku usprawnień), eliminację kapitanów oraz sieciowe podboje; wszystko po to, by szybciej zrobić użytek z nowych „prestiżowych” umiejętności (ang. Prestige Skills). Na koniec słówko o skórkach dla postaci, dzięki którym gracze mogą stanąć do walki z Sauronem jako Celebrimbor oraz Mroczni Eltariel i Baranor.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Śródziemie: Cień Wojny
  2. Recenzja gry Śródziemie: Cień Wojny – w Mordorze rządzi powtarzalność
  3. Śródziemie: Cień Wojny - poradnik do gry