Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2018, 10:17

autor: Aquma

Wczoraj nastąpił koniec mikropłatności w Middle-earth: Shadow of War

Gra Śródziemie: Cień wojny doczekała się wczoraj sporej aktualizacji, usprawniającej wiele elementów rozgrywki i wyłączającej możliwość kupowania złota. Zmiana ma związek z planowanym, całkowitym wyłączeniem mikropłatności. Równocześnie zadebiutował duży dodatek Desolation of Mordor.

Gra studia Monolith Productions mocno się dziś zmieni. - Wczoraj nastąpił koniec mikropłatności w Middle-earth: Shadow of War - wiadomość - 2018-05-10
Gra studia Monolith Productions mocno się dziś zmieni.

Jedna z głośniejszych i bardziej kontrowersyjnych gier zeszłego roku – Śródziemie: Cień wojny od studia Monolith Productions – doczekała się wczoraj sporej, darmowej aktualizacji, która usprawniła wiele elementów rozrywki. Co więcej, patch wyłączył możliwość kupowania złota. Do 17 lipca możemy jeszcze wydawać posiadany, wirtualny kruszec – potem mikropłatności zostaną całkowicie usunięte. Jeśli był to powód, dla którego dotychczas nie zdecydowaliście się na zakup, być może nadchodzi moment, by ponownie to rozpatrzyć. Z pełną listą zmian można się zapoznać pod tym adresem.

Nowinki i usprawnienia

Aktualizacja dodała do gry nowy poziom trudności – Brutal. Przeciwnicy są na nim podobnie śmiercionośni jak na Gravewalkerze, jednak równocześnie zwiększona została ilość obrażeń zadawanych przez postać gracza i tempo napełniania pasków Might i Wrath, dzięki czemu można częściej korzystać ze specjalnych ataków.

Patch wzbogacił grę o nową skórkę i usprawnił tryb fotograficzny (dodając nowe style, naklejki i filtry inspirowane dodatkiem, o którym więcej poniżej) oraz jedną z flagowych mechanik omawianej produkcji – system Nemezis. Overlordzi mają teraz specjalnych strażników, działających podobnie jak ochroniarze Warchiefów, jednak posiadających umiejętność wysyłania szpiegów. Poprawek doczekał się także tryb multiplayer – otrzymaliśmy w nim możliwość wyszukiwania graczy po imieniu.

Overlordzi dostaną nową obstawę. - Wczoraj nastąpił koniec mikropłatności w Middle-earth: Shadow of War - wiadomość - 2018-05-10
Overlordzi dostaną nową obstawę.

Śródziemie: Cień wojny – Pustkowia Mordoru

Termin wydania darmowej aktualizacji nie jest przypadkowy – wraz z nią zadebiutował ostatni dodatek fabularny dla Cienia wojny, zatytułowany Pustkowia Mordoru. Wcielamy się w nim w Baranora, kapitana Minas Ithil, który przetrwał upadek miasta. DLC umożliwia nam poprowadzenie sił ludzkości przeciwko przychodzącej ze wschodu armii orków, podbicie pustynnego regionu Lithlad i zniszczenie mrocznej fortecy Shindrâm.

W przeciwieństwie do Taliona (głównego bohatera podstawowej wersji Middle-earth: Shadow of War) Baranor jest zwykłym człowiekiem – nie dysponuje mocą pierścienia i nie może oszukiwać śmierci dzięki pomocy zakumplowanego upiora. Zamiast tego w walce korzysta z narzędzi tworzonych przez znajomego krasnoluda Torvina – m.in. tarczy, specjalnej rękawicy, lotni czy liny z hakiem. Protagonista ma też możliwość wynajmowania najemników.

  1. Wszystko o grze Śródziemie: Cień wojny (mirkotransakcje, DLC, wymagania) – Akt . #16
  2. Recenzja gry Śródziemie: Cień wojny – w Mordorze rządzi powtarzalność