Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2020, 09:43

autor: Adrian Werner

Artifact 2.0 – Valve o ratowaniu karcianki i beta-testach

Studio Valve poinformowało o zmianach, jakich możemy spodziewać się w Artifact 2.0. Poznaliśmy planowane modyfikacje rozgrywki i systemu rozwoju, jak również plany dotyczące beta-testów.

Artifact 2.0 – Valve o ratowaniu karcianki i beta-testach - ilustracja #1
Grę Artifact czekają duże zmiany.
ARTIFACT 2.0 to:
  1. dostęp do wszystkich trzech ścieżek na planszy jednocześnie;
  2. brak opcji kupowania kart;
  3. nowy tryb dobierania bohatera, pozwalający na spokojne tworzenie talii;
  4. zmienione zbalansowanie kart;
  5. reset postępów.
  6. Inne: wkrótce rozpocznie się wysyłanie zaproszeń do zamkniętej bety do losowo wybranych graczy.

Karcianka Artifact okazała się jedną z niewielu prawdziwych porażek Valve. Mimo to studio nie zamierza porzucać tego projektu. Dwa tygodnie temu twórcy zapowiedzieli, że pracują nad ulepszeniami, które tak gruntownie zmienią grę, że będzie ona funkcjonowała jako Artifact 2.0. Teraz autorzy ujawnili, czego dokładnie możemy się spodziewać.

Perspektywa, z której obserwujemy planszę, ulegnie mocnemu oddaleniu, tak abyśmy otrzymali dostęp do wszystkich trzech ścieżek jednocześnie. Większość zagrywanych efektów pozostanie ograniczona do pojedynczych ścieżek, ale zmiana ma sprawić, że rzadziej będzie dochodziło do sytuacji, w której możliwości rywalizacji gracza zostaną wyczerpane.

Artifact 2.0 – Valve o ratowaniu karcianki i beta-testach - ilustracja #2
Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, szczegóły bety wersji 2.0 gry ujawniono wczoraj wieczorem.

Wstrzymana zostanie sprzedaż kart, więc nie natrafimy na ludzi, których nie da się pokonać z powodu posiadania przez nich zbyt dobrej talii. Wprowadzony zostanie także tryb dobierania bohatera, pozwalający na tworzenie talii we własnym tempie.

Wersję 2.0 gry będziemy mogli sprawdzić w beta-testach. Początkowo wezmą w nich udział tylko zaproszone osoby, a priorytet będą mieli gracze, którzy kupili Artifacta najpóźniej wczoraj. Twórcy zamierzają stopniowo zwiększać liczbę uczestników bety, a z czasem przejdzie ona w fazę otwartą.

Zmiany w rozgrywce, systemie rozwoju i zbalansowaniu kart są tak duże, że wymuszają zresetowanie dotychczasowych postępów, co oznacza, że utracimy wcześniejsze talie oraz wyniki. Warto dodać, że wersja beta będzie nową aplikacją, więc do czasu premiery pełnego wydania 2.0 możliwe powinno być kontynuowanie zabawy w dotychczasowe wcielenie Artifacta.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Artifact - poradnik do gry