Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 10:45

Artifact - zapowiedź beta-testów

Firma Valve zapowiedziała betę gry karcianej Artifact. Testy rozpoczną się w październiku, a dostęp do nich otrzymają uczestnicy turnieju The International 8 oraz targów PAX West.

Beta-testy karcianki Valve rozpoczną się za dwa miesiące. - Artifact - zapowiedź beta-testów - wiadomość - 2018-08-21
Beta-testy karcianki Valve rozpoczną się za dwa miesiące.

Na początku miesiąca poznaliśmy datę premiery Artifactu – gry karcianej opartej na MOB-ie Dota 2 tworzonej pod pieczą Richarda Garfielda, ojca Magic: The Gathering. Przy okazji dowiedzieliśmy się o możliwości przetestowania grywalnej wersji na targach PAX West 2018 w dniach od 31 sierpnia do 3 września. To jednak nie wszystko. W trakcie turnieju The International 8 Gabe Newell, prezes Valve, zdradził termin rozpoczęcia beta-testów Artifact. Gracze będą mieli okazję przetestować tytuł w październiku, a więc miesiąc przed premierą pecetowej wersji gry (debiut na urządzeniach mobilnych nastąpi w przyszłym roku). Informację potwierdzono też na Twitterze.

Osobną kwestią pozostaje dostępność bety. Nie wiemy, czy są szanse na otwarte testy, jako że Artifact ukaże się jako produkcja buy-to-play (tradycyjny jednorazowy zakup), a nie free-to-play jak konkurencyjne tytuły. Na razie wiemy jedynie, kto na pewno otrzyma dostęp. Uczestnicy wspomnianego The International 8 dostaną za darmo klucz do pobrania pełnej wersji Artifact, tak samo jak osoby, które wezmą udział w prezentacji rozgrywki na targach PAX West. W obu przypadkach da to też dostęp do nadchodzących beta-testów.

Nie ulega wątpliwości, że wielu wciąż marzy o zapowiedzi Half-Life 3, powrocie Portalu lub ogłoszeniu innej dużej produkcji single player od firmy Valve. Jednak amerykański koncern wyraźnie daje do zrozumienia, że nawet jeśli ma w planach tego typu projekty, to nie one są obecnie oczkiem w głowie korporacji. Tę bardziej zaprząta rozwój Steama oraz produkcji sieciowych, takich jak Artifact, który – miejmy nadzieję – okaże się na tyle dobrą produkcją, by przynajmniej częściowo wynagrodził zawód fanów.