Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2018, 10:05

autor: AlexB

Artifact - karcianka od firmy Valve z datą premiery

Firma Valve ogłosiła, że Artifact, czyli karcianka oparta na popularnej MOB-ie Dota 2, zadebiutuje na Steamie 28 listopada. Wcześniej, bo 31 sierpnia, grywalna wersja tytułu pojawi się na targach PAX West w Seattle.

ARTIFACT W SKRÓCIE:
  • producent: Valve Corporation;
  • wydawca: Valve Corporation;
  • gatunek: karcianka;
  • platformy docelowe: PC, Android, iOS;
  • premiera: 28 listopada 2018 (PC), 2019 (Android, iOS).

Choć z pewnością wielu marzy, by firma Valve powróciła do swoich najbardziej kultowych serii, takich jak Half-Life, Left 4 Dead czy Portal (co w świetle ostatnich doniesień wcale nie jest takie niemożliwe), gigant z Bellevue skupia się na razie na zgoła innych projektach. Jednym z nich jest Artifact, czyli karcianka oparta na popularnej MOB-ie Dota 2. Osoby, których zainteresowała ta produkcja mogą już powoli szykować pieniądze. Jak ogłosili deweloperzy, gra zadebiutuje na platformie Steam 28 listopada. Nie będzie ona dystrybuowana w modelu free-to-play - wyceniono ją na 20 euro (około 85 złotych). W planach są również wersje tytułu na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Ich premiera zaplanowana jest jednak dopiero na przyszły rok.

Na Steam Marketplace gracze będą mogli się wymieniać kartami z Artifact. - Artifact - karcianka od firmy Valve z datą premiery - wiadomość - 2018-08-02
Na Steam Marketplace gracze będą mogli się wymieniać kartami z Artifact.

Zanim jednak nastąpi premiera, osoby zainteresowane będą mogły podziwiać nowe gameplaye z tytułu, a nawet, jeśli mieszkają na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych lub mają ochotę odwiedzić ten rejon świata, wypróbować go samemu. Wszystko dzięki targom PAX West w Seattle. Na imprezie odbywającej się między 31 sierpnia a 3 września będzie bowiem obecna grywalna wersja Artifact. Niewykluczone również, że kolejne materiały z gry pojawią się podczas turnieju The International 2018 w Dota 2, który rozpocznie się 20 sierpnia.

W Artifact nie zabraknie rzecz jasna efektów graficznych. - Artifact - karcianka od firmy Valve z datą premiery - wiadomość - 2018-08-02
W Artifact nie zabraknie rzecz jasna efektów graficznych.

Artifact, które bez wątpienia chce skorzystać z wciąż trwającej, choć nieco już przygaszającej mody na karcianki, jest pierwszą grą firmy Valve od przeszło dwóch lat. Zapowiedziano ją niemal równo rok temu podczas turnieju The International 2017. Tytuł może zwracać na siebie uwagę z kilku powodów. Po pierwsze, mechanikę zaprojektował sam Richard Garfield, czyli twórca kultowego Magic: The Gathering. Po drugie, Valve zamierza stworzyć wokół Artifact całą ekonomię opartą o Steam Marketplace, na którym gracze, wzorem innych pozycji giganta z Bellevue, będą mogli sprzedawać bądź wymieniać się posiadanymi kartami.

Jeśli jesteście ciekawi, jak Artifact wygląda w akcji, możecie obejrzeć opublikowany w marcu siedmiominutowy gameplay lub przeczytać nasz obszerny tekst na temat szczegółów projektu. Niestety, w dniu premiery tytuł nie będzie posiadał polskiej wersji językowej.