Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2018, 20:23

autor: Ender

Stardew Valley - premiera trybu multiplayer na PC

Pecetowa wersja Stardew Valley otrzymała nową łatkę o numerze 1.3, która wprowadza długo zapowiadany tryb zabawy wieloosobowej, a także masę nowych eventów, przedmiotów oraz dekoracji. Łatka dostępna jest dla edycji gry w serwisie Steam oraz GOG.

O multiplayerowej aktualizacji Stradew Valley fani gry rozmawiają już od wielu miesięcy. Pod koniec kwietnia wystartowała beta trybu wieloosobowego, a w ubiegłym tygodniu twórca tytułu oficjalnie potwierdził, że jego ostateczna wersja zadebiutuje 1 sierpnia. Zgodnie z tymi planami, w sieci pojawiła się właśnie łatka o numerze 1.3, dostępna jedynie dla Stardew Valley na komputerach PC. Patch wspiera edycje tytułu, które sprzedawane są w serwisach Steam oraz GOG.

Łatka 1.3 wprowadza całą masę nowości. Największą z nich jest oczywiście tryb zabawy wieloosobowej dla maksymalnie czterech osób. Przygodę będzie można rozpocząć od zera lub zaprosić znajomych na farmę rozwijaną wcześniej w trybie jednoosobowym. Wszyscy uczestnicy rozgrywki dysponują wspólną pulą pieniędzy, nie dzielą się oni jednak ekwipunkiem oraz poziomem relacji z postaciami niezależnymi. Zaproszeni gracze zamieszkują w chatkach zbudowanych na ziemi gospodarza gry, który ma możliwość ustalenia rozmaitych parametrów rozgrywki. Produkcja oferuje także możliwość poślubienia postaci należącej do przyjaciela.

Poza tym, aktualizacja wprowadza całą masę nowych eventów związanych z bohaterami niezależnymi, a także z nowym sezonowym festiwalem, który od czasu do czasu przejeżdża do sąsiedniej wioski. Czekaja na nas także wcześniej niewidziane przedmioty, takie jak znaki i tabliczki, rożnego rodzaju dekoracje, donice, a także rośliny, które możemy uprawiać pod dachem.

Na razie nie znamy dokładnych planów dewelopera wobec aktualizacji wieloosobowej dla konsolowych edycji tytułu na Xboksie One, PlayStation 4, PlayStation Vicie oraz Nintendo Switch.

Tryb wieloosobowy pojawił się na razie tylko na komputerach PC. Posiadacze konsol będą musieli uzbroić się na razie w cierpliwość - Stardew Valley - premiera trybu multiplayer na PC - wiadomość - 2018-08-01
Tryb wieloosobowy pojawił się na razie tylko na komputerach PC. Posiadacze konsol będą musieli uzbroić się na razie w cierpliwość
  1. Oficjalna strona Stardew Valley
  2. Poradnik do Stardew Valley