Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2018, 10:35

autor: Serek

Stardew Valley - tryb multiplayer na PC ukaże się 1 sierpnia

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów prowadzenia wirtualnego gospodarstwa. Studio ConcernedApe udostępniło trailer z datą premiery trybu wieloosobowego do gry Stardew Valley. Posiadacze pecetów zagrają ze znajomymi 1 sierpnia, natomiast konsolowi gracze muszą uzbroić się w cierpliwość.

Całkiem ładne gospodarstwo, teraz pora na odwiedziny sąsiada. - Stardew Valley - tryb multiplayer na PC ukaże się 1 sierpnia - wiadomość - 2018-07-21
Całkiem ładne gospodarstwo, teraz pora na odwiedziny sąsiada.

Miłośnicy wirtualnego uprawiania roli mają powody do radości, bowiem studio ConcernedApe ujawniło datę premiery trybu wieloosobowego do Stardew Valley. 1 sierpnia gra otrzyma aktualizację dodającą multiplayer na platformach takich jak Steam, GOG oraz WeGame. Posiadacze wersji na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch muszą zadowolić się komunikatem, że na ich urządzeniach rozszerzenie pojawi się „już wkrótce”.

Tryb wieloosobowy miał być dostępny w grze jeszcze w 2017 roku, ostatecznie jednak pierwsze próby prowadzenia gospodarstwa wraz ze znajomymi pojawiły się przy okazji niedawnych beta-testów na PC. Zapowiedziana na początek sierpnia aktualizacja wprowadzi do Stardew Valley nowe funkcje. Oprócz wspólnej rozgrywki dla maksymalnie czterech graczy, produkcja zaoferuje możliwość czatowania oraz poślubienia postaci innego gracza. Co więcej, kiedy małżonek bądź małżonka nie spełnią naszych oczekiwań, możemy się również rozwieść. Przygodę będzie można rozpocząć od zera lub zaprosić znajomych na swoją farmę z trybu dla pojedynczego gracza.

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu Stardew Valley ukazało się na PS Vitę. Posiadacze tytułu na PlayStation 4 mogą bezpłatnie pobrać wersję na przenośną konsolę Sony i cieszyć się jedną kopią gry na dwóch urządzeniach.

  1. Oficjalna strona produkcji
  2. Poradnik do gry
  3. Gry w pracy - podpowiadamy w co i jak grać