Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2018, 14:37

Twórcy Stardew Valley udostępniają wersję beta trybu wieloosobowego

Posiadacze Stardew Valley na Steamie mają już dostęp do otwartej bety aktualizacji, która wprowadzi do gry tryb wieloosobowy. Osoby korzystające z platformy GOG będą musiały poczekać jeszcze kilka dni.

Zapowiadana już od premiery Stardew Valley aktualizacja, która wprowadzi do gry tryb wieloosobowy, zbliża się coraz większymi krokami. Wczoraj twórcy postanowili dać graczom dostęp do multiplayera w wersji beta. Na razie mogą ją wypróbować wyłącznie osoby korzystające ze Steama – na GOG-u pojawi się ona w przeciągu paru dni, a na innych platformach niż PC na razie nie jest planowana. Aby móc przetestować tryb wieloosobowy, wystarczy wejść w swoją bibliotekę, otworzyć właściwości gry Stardew Valley i w zakładce przeznaczonej na wersje beta wpisać kod „jumpingjunimos”. W nowym wpisie na swojej stronie internetowej deweloperzy wyjaśniają, jak rozpocząć zabawę i zaprosić swoich znajomych do wspólnej rozgrywki.

Miłośnicy Stardew Valley na PC wreszcie mogą się cieszyć swoją pasją wspólnie ze znajomymi. - Twórcy Stardew Valley udostępniają wersję beta trybu wieloosobowego - wiadomość - 2018-05-01
Miłośnicy Stardew Valley na PC wreszcie mogą się cieszyć swoją pasją wspólnie ze znajomymi.

Twórcy zaznaczają, że aktualizacja nie jest jeszcze w finalnym stanie, należy więc spodziewać się sporej ilości błędów. Ostrzegają też, by na wszelki wypadek zrobić zapasową kopię swoich zapisanych stanów gry – inaczej beta może Wam pożreć długie godziny postępów. Dodatkowo deweloperzy przedstawiają na swojej stronie rozwiązania najczęściej napotykanych problemów.

Tryb wieloosobowy sprowadza się tu do kooperacji dla maksymalnie czterech graczy. Aby zaprosić inne osoby na swoją farmę, trzeba przygotować dla każdej z nich chatkę (lub rozpocząć nową grę, w której są one zbudowane domyślnie). W tym rodzaju zabawy możemy wspólnie uczęszczać na festiwale, zarabiać pieniądze, zarządzać gospodarstwem, a nawet brać ślub. Twórcy zapowiadają też, że za pośrednictwem bety udostępniona zostanie dodatkowa zawartość w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Stardew Valley
  2. Gra Stardew Valley w serwisie Steam

Ostatnia aktualizacja: 2018-05-01

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Stardew Valley

Stardew Valley