Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2018, 14:34

autor: Góral

Fortnite - start czwartego sezonu i aktualizacja 4.0

Doczekaliśmy się kolejnej dużej aktualizacji gier Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Wprowadzano m.in. nowy wątek fabularny w kampanii Ratowanie Świata oraz rozpoczęto czwarty sezon zmagań.

Nowa aktualizacja Fortnite? Napijmy się za to! - Fortnite - start czwartego sezonu i aktualizacja 4.0 - wiadomość - 2018-05-01
Nowa aktualizacja Fortnite? Napijmy się za to!
Aktualizacja 4.0 w skrócie:
  • nowy wątek fabularny w kampanii Ratowanie Świata;
  • zmieniona mapa z odłamkami komety w trybie battle royale;
  • poprawiona wydajność;
  • nowinki związane z interfejsem, postaciami i broniami.

Studio Epic Games rozpoczęło czwarty sezon i udostępniło aktualizację 4.0 dla Fortnite: Battle Royale i podstawowego Fortnite’a. Atrakcji jest całkiem sporo – o wszystkich przeczytacie na oficjalnej stronie. My skupimy się na najważniejszych rzeczach.

Jeżeli chodzi o tryb battle royale, to pierwszą nowinką jest zaktualizowana mapa, w którą uderzyły odłamki komety. W kraterach można znaleźć świecące kamienie zmniejszające grawitację, a co za tym idzie, dające nowe możliwości podczas rozgrywki. Kolejną ciekawą nowością jest niszczenie budowli na mapie startowej. Od teraz da się rozwalić wszystko, oprócz busa. Deweloperzy zmienili również priorytet strzałów w głowę. Jeżeli dobrze wycelujecie, ale w locie pocisk trafi np. w dłoń postaci, to przebije ją i zaliczycie headshota (większe obrażenia niż przy normalnym trafieniu). Z kolei strzały w głowę oddane od dołu, ale zablokowane przez inne części ciała, zadają normalne obrażenia.

Epic Games zatroszczyło się również o kolejną poprawę wydajności gry. „Poważne” usprawnienie tego elementu powinniście odnotować m.in. gdy na ekranie widać kilku graczy naraz. Produkcja nie powinna się już zbyt często zacinać podczas porządkowania obiektów i dużej aktywności budowlanej. Dodatkowo na konsolach skrócono czasy ładowania i zredukowano zacinanie.

Fortnite: Battle Royal doczekało się również zmian w interfejsie, np. w szafce da się zaznaczać ulubione przedmioty kosmetyczne i skorzystać z opcji wyboru losowego elementu. Do tego dochodzą oczywiście poprawki rozmaitych błędów i inne mniejsze usprawnienia oraz nowy karnet bojowy, oferujący sto poziomów nagród (elementy kosmetyczne, emotki i graffiti).

Fortnite - start czwartego sezonu i aktualizacja 4.0 - ilustracja #2

W przypadku Ratowania Świata dodano wątek fabularny „Hit Ekranu”. W pierwszej części otrzymaliśmy pięć zadań i jedną misję na mapie. Historia opowiada o zniknięciu Ray, którą musimy odnaleźć. Ponadto od teraz łupy wypadają czasami z pustaków – mowa o materiałach budowlanych, składnikach i amunicji. Pojawiły się też nowe przedmioty – skrytki. Podzielono je na dwa rodzaje – ze schematami (zawierają po jednym schemacie broni białej lub dystansowej) i materiałami do ewolucji (elementy burzowe). Pojawiają się one po walkach z minibossami, a ich ilość i jakość uzależniona jest od poziomu trudności misji.

Kolejne nowości związane są chociażby z ocaleńcami, którym zwiększono ilość zdrowia o 40%, dzięki czemu mamy więcej czasu na ich ratowanie. Zmian doczekał się również Teleporter – zwiększono jego podstawowy zasięg i zlikwidowano czas odnowienia po aktywacji. Pojawiły się również zmiany wśród bohaterów, w tym nowe klasy, dodano zestaw broni wojskowych (Szept kaliber .45 i pistolet automatyczny Widmo) i wiele innych elementów. Jak widać, do roboty i testowania jest mnóstwo rzeczy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.