Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2018, 12:17

autor: Adrian Werner

Artifact The Dota Card Game - nowy gameplay z karcianki studia Valve

Do sieci trafił ponad sześciominutowy zapis rozgrywki z Artifact: The Dota Card Game, czyli nadchodzącej karcianki studia Valve, która ma w tym roku zadebiutować na PC, a w przyszłym trafić na rynek mobilny.

ARTIFACT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Valve Corporation
  2. Wydawca: Valve Corporation
  3. Gatunek: karcianka
  4. Platformy: PC, iOS, AND
  5. Data premiery na PC: 2018 r.
  6. Data premiery na iOS/AND: 2019 r.

W sierpniu zeszłego roku studio Valve zapowiedziało karciankę Artifact: The Dota Card Game. Potem o projekcie na długie miesiące zrobiło się cicho. Dopiero w tym miesiącu autorzy wreszcie ujawnili konkrety odnośnie mechaniki i do sieci zaczęły trafiać pierwsze zapisy rozgrywki. Najnowszy filmik tego typu opublikował serwis GameSpot.

Materiał został zarejestrowany podczas wizyty redaktora w siedzibie studia Valve. Filmik trwa ponad sześć minut i daje całkiem niezłe pojęcie o kierunku, w jakim zmierza ten projekt. Przypomnijmy, że Artifact: The Dota Card Game powstaje z myślą o pecetach oraz urządzeniach mobilnych działających w oparciu o systemy iOS i Android. Gra ma zadebiutować w tym roku na PC, ale na razie autorzy nie są gotowi podać dokładniejszej daty premiery. Wiemy także, że osoby preferujące zabawę na smartfonach i tabletach będą musiały poczekać do 2019 r.

W Artifact wpierw zagrają gracze pecetowi. - Artifact The Dota Card Game - nowy gameplay z karcianki studia Valve - wiadomość - 2018-03-30
W Artifact wpierw zagrają gracze pecetowi.

Projekt wzbudza spore zainteresowanie z wielu powodów. Karcianki cieszą się obecnie dużą popularnością, a Artifact ma dodatkowy atut w postaci osadzenia akcji w uniwersum marki Dota. Ponadto autorzy zdecydowali się pójść pod prąd współczesnym trendom w tym gatunku i nie postawią na tradycyjny model free-to-play. Wirtualna ekonomia ma koncentrować się na wymianie kart między samymi graczami w ramach Steam Marketplace.

Innym powodem, dla którego Artifact: The Dota Card Game budzi spore emocje, są osoby twórców. Mechanikę zaprojektował bowiem Richard Garriot, czyli ojciec Magic: The Gathering. Ponadto będzie to pierwsza nowa gra Valve od wydanego pięć lat temu Dota 2. Większość fanów studia wolałaby co prawda kontynuacje cykli Half-Life, Portal czy Left 4 Dead, ale powrót zespołu do tworzenia nowych tytułów i tak jest dobrą wiadomością.

  1. Oficjalna strona studia Valve