Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2018, 12:30

autor: Movis

Fortnite 3.4 – Rakieta Kierowana i powrót Starcia snajperów

Nadszedł czas na kolejną aktualizację do Fortnite i Fortnite Battle Royale. W łatce 3.4 gracze PvP pokierują zdalnie sterowanym pociskiem i pobawią się w nowym wydaniu Starcia snajperów. Uwaga, twórcy podobno znacznie poprawili też kod sieciowy. Ci preferujący kooperację mogą zaś liczyć na Wielkanocne dodatki oraz nowy wątek fabularny: Trzej Pustakierowie.

Wedle harmonogramu aktualizacji strzelanki Fortnite można już praktycznie ustawiać zegarek. Kolejna łatka oznaczona jest numerem 3.4 i znalazła się wczoraj na serwerach tytułu. Jak zwykle zawiera parę ekscytujących nowości w trybie PvP, podczas gdy w kooperacji czuć już powoli nadchodzące Święta Wielkanocne.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, że Wielkanoc jest tuż za rogiem… - Fortnite 3.4 – Rakieta Kierowana i powrót Starcia snajperów - wiadomość - 2018-03-29
Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, że Wielkanoc jest tuż za rogiem…

Battle Royale

We wczorajszych wieściach przyglądaliśmy się Rakiecie Kierowanej na krótkim materiale wideo, a teraz designerzy z Epic Games dzielą się z nami wszelkimi szczegółami na temat tego ciekawego dodatku do wirtualnego arsenału Battle Royale. Zdalnie sterowany pocisk pozwoli na odrobinę finezji w burzeniu fortów i pozbawianiu przeciwników żywota. Po wystrzeleniu można bowiem dynamicznie zmieniać jego tor lotu przez 18 sekund. Trzeba jednak uważać, bo bawiąc się zabójczym dronem stajemy się także nieruchomym celem. Sam pocisk leci też trochę wolniej, niż ten ze zwykłej wyrzutni, ale zadaje identyczne obrażenia (105-110 w przypadku graczy i 1000 w przypadku struktur). Guided Missile znajdziecie w zrzutach zaopatrzenia i skrzyniach ze skarbami.

Co więcej, z pewnymi zmianami wraca okresowy tryb Starcie snajperów. Z puli broni usunięto rewolwer magnum, a w jego miejsce dodano kuszę i sztucer. Zrezygnowano też z mechaniki powaleń, więc perfekcyjny headshot (w zabawie premiującej przecież strzały w głowę) nie kończy się już niezręcznym odczołgiwaniem przeciwnika, a raczej prowadzi do jego śmierci na miejscu. Z innych ciekawostek, po naprawieniu poważnego błędu do trybu powraca Bomba Taneczna. Jeśli więc znajdziecie gdzieś przeciwników, którzy potrzebują nieco boogie, to wiecie, co z nimi zrobić…

Ratowanie Świata

Donnie Darko anyone? - Fortnite 3.4 – Rakieta Kierowana i powrót Starcia snajperów - wiadomość - 2018-03-29
Donnie Darko anyone?

Kooperacyjny Fortnite zawsze lubi podczepić się pod jakieś święto, więc uprzedni Dzień Św. Patryka ustępuje Wielkanocy. Jajka i króliki wprost zalały ten tryb. W fabule pojawił się nowy wątek Trzej Pustakierowie (nazwy powoli zaczynają przełamywać barierę absurdu), w którym zmierzymy się z trójką minibossów. Nie zabrakło również króliczych kigurumi dla postaci – pan powyżej to Króliczy Najeźdźca Jonesy, a na początku wiadomości mogliście przyuważyć Penny z Ogonkiem. Tak, wyrzutnie granatów zmieniły się też w wyrzutnie jaj, ale działają identycznie.

Poprawki techniczne

Łatka 3.4 to prawdziwy krok milowy, jeśli chodzi o sprawy techniczne. Netcode gry został znacząco poprawiony, by wyeliminować denerwujące lagi. Podczas wyświetlania jednej klatki gra nie aktualizuje już statusu jedynie 50 graczy, a „zajmuje się” wszystkimi zawodnikami na serwerze. Podkręcono także jakość wyświetlanych tekstur oraz ich rozdzielczość, a mimo to nadal autorzy chwalą się zyskami w średniej liczbie FPS, gdy w pobliżu grającego jest wielu innych użytkowników. „Pogłaskano” też graczy konsolowych, eliminując blokadę maks. 30 klatek na sekundę. Podobno ulepszenia w wykorzystywaniu procesora graficznego są na tyle efektywne, że konsolowcy mogą cieszyć się „stałą sześćdziesiątką”.

Z innych kwestii, nieco zmieniono kolory rzadkości shotgunów w trybie Battle Royale, by dopasować je do efektywności broni (nie ruszono wartości numerycznych), ślady przelotu kul są teraz wyraźniejsze, co pozwala sprawniej wykryć pozycje strzelca, oraz oczywiście rozgnieciono masę bugów.

Choć obecnie Fortnite wydaje się królem życia, to wiele może się zmienić wraz z oficjalną premierą. W naszym niedawnym artykule zastanawiamy się na jakie potknięcia muszą uważać designerzy z Epic Games, by nie zlamić premiery Battle Royale.

  1. Oceniamy wczesny dostęp Fortnite – z małej chmury duże zombie
  2. Fortnite – informacje o aktualizacji 3.4