Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2017, 10:30

autor: MiqT

Artifact: The Dota Card Game – Valve zapowiada nową grę

Tegoroczne finały największego turnieju w Dota 2, The International, przyniosły fanom gry więcej emocji, niż mogli się spodziewać. Wszystko za sprawą firmy Valve, której przedstawiciele ogłosili pracę nad nową grą karcianą Artifact: The Dota Card Game. Tytuł ma ukazać się w 2018 roku.

Dzisiaj świat obiegła informacja, której nikt się nie spodziewał – Valve stworzy nową grę. Wszystko wydarzyło się podczas tegorocznych rozgrywek największego turnieju w grę Dota 2, jakim jest The International. Przedstawiciele Valve potwierdzili, że studio pracuje nad Artifact: The Dota Card Game, która ma być spin-offem tej jednej z najsłynniejszych gier typu MOBA. Sam tytuł będzie kolekcjonerską grą karcianą, zaś premiery możemy spodziewać się w roku 2018. Swoje zaangażowanie w pracę nad grą potwierdził również Brad Muir, współtwórca takich produkcji, jak Iron Brigade czy Massive Chalice.

Artifact: The Dota Card Game – Valve zapowiada nową grę - ilustracja #2

Niestety producent nie podzielił się większa liczbą szczegółów na temat nowego tytułu. Wiadomo, że rozgrywka ma odbywać się na trzech planszach, zaś mechanika gry będzie zawierać rozmieszczanie jednostek w kilku rzędach, stawianie koszar oraz kontrolowanych przez sztuczną inteligencję przeciwników. Twórcy nie ukrywają również, że gra ma być konkurencją dla innej produkcji karcianej – Hearthstone.

Reakcje fanów Valve można nazwać mieszanymi. Z jednej strony gracze czekali na godną, karcianą alternatywę dla gry od Blizzarda, którą Artifact: The Dota Card Game może się okazać. Z drugiej strony pierwsze plotki o pracach studia Gabe’a Newella nad nowym tytułem dały światełko nadziei, że może tą grą będzie chyba najbardziej oczekiwana produkcja wszechczasów – Half-Life 3. Niestety, szanse na ukazanie się trzeciej części przygód Gordona Freemana w najbliższym czasie są bliskie zeru.