Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2018, 10:10

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Middle-Earth Shadow of War Definitive Edition

Zapowiedziano Middle-Earth: Shadow of War Definitive Edition, czyli kompletną edycję zeszłorocznej produkcji, zawierającą wszystkie dodatki.

Gra od dnia premiery zmieniła się na lepsze. - Zapowiedziano Middle-Earth Shadow of War Definitive Edition - wiadomość - 2018-08-02
Gra od dnia premiery zmieniła się na lepsze.
MIDDLE EARTH: SHADOW OF WAR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Monolith Productions
  2. Wydawca: Warner Bros.
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 10 października 2017 r.

Firma Warner Bros. Interactive zapowiedziała Middle-Earth: Shadow of War Definitive Edition, czyli nowe wydanie zeszłorocznej gry autorstwa studia Monolith Productions, zawierające wszystkie wypuszczone do tej pory płatne dodatki DLC. Produkcja dostępna będzie na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4, a premiera zaplanowana została na 31 sierpnia tego roku. Na razie nie znamy polskiej ceny. Amerykańska wyniesie 59,99 dolarów, czyli ok. 220 zł.

Co ciekawe, w przypadku wydania pudełkowego na płycie znajdziemy tylko pełną wersję gry. Wszystko inne, czyli aktualizacje oraz dodatki Ostrze Galadrieli, Pustkowia Mordoru, Plemię Rzezi oraz Plemię Rozboju, będziemy musieli pobrać sami.

Przypomnijmy, że Śródziemie: Cień Wojny zadebiutowało 10 października zeszłego roku. Gra sprzedała się dobrze i w miesiącu premiery była największym bestsellerem na rynku amerykańskim. Wydawca do tej pory nie podzielił się żadnymi konkretnymi liczbami, ale dzięki niedawnym kalkulacjom wyników sprzedaży na Steamie wiemy, że tylko w tym serwisie do 4 lipca gra znalazła 950 tysięcy nabywców.

Produkcja uzyskała również dobre recenzje i wydanie na PlayStation 4 posiada obecnie średnią ocen na poziomie 80% według serwisu Metacritic. Nasz recenzent był bardziej surowy i wystawił grze notę 7.0/10. Mniej entuzjastyczne były opinie samych graczy, którzy narzekali na małą różnorodność i obecność lootboksów.

Dla wielu osób wydanie Middle-Earth: Shadow of War Definitive Edition może okazać się dobrym momentem na sprawdzenie gry. Aktualizacje i DLC ulepszyły oraz rozbudowały ten tytuł, a w lipcu autorzy usunęli z gry wszystkie mikropłatności. Jak prezentuje się produkcja po zmianach, można sprawdzić dzięki udostępnionej dwa tygodnie temu wersji demonstracyjnej.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Śródziemie: Cień wojny – w Mordorze rządzi powtarzalność