Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Middle-earth: Shadow of War - Blade of Galadriel (PC)

Śródziemie: Cień wojny - Ostrze Galadrieli

Middle-earth: Shadow of War - Blade of Galadriel

Dodatek do gry Śródziemie: Cień wojny, w którym gracze wcielają się w Eltariel – elitarną zabójczynię polującą na istoty spaczone przez Pierścień władzy.

To jest dodatek do gry Śródziemie: Cień Wojny.

Akcji | TPP | fantasy | sandbox | Władca Pierścieni

Ostrze Galadrieli to tytuł rozszerzenia do gry Śródziemie: Cień wojny. Za opracowanie dodatku odpowiadali autorzy podstawowej wersji tej produkcji, czyli studio Monolith Productions. Podobnie jak ona, add-on pojawił się między innymi na platformie PC, XONE i PS4.

Fabuła

Główną bohaterką dodatku Śródziemie: Cień Wojny - Ostrze Galadrieli jest Eltariel, czyli elitarna zabójczyni, którą gracze mieli okazję poznać w trakcie głównej przygody Taliona i Celebrimbora. Protagonistka poluje na istoty spaczone przez Pierścień Władzy, na czele z Nazgulami – w trakcie rozgrywki heroina ma okazję dowiedzieć się więcej o Upiorach Pierścienia i poznać fakty z ich przeszłości.

Mechanika

Śródziemie: Cień Wojny - Ostrze Galadrieli nie wprowadza znaczących zmian w mechanice rozgrywki znanej z podstawowej wersji gry. Sednem zabawy w dalszym ciągu jest zatem wykonywanie zadań, eksploracja oraz walka z przeciwnikami, nad których hierarchią w armii Saurona czuwa system Nemezis. W starciach protagonistka robi użytek nie tylko z dwóch elfickich ostrzy i Światła Galadrieli, lecz również z unikalnych zdolności bojowych i wyposażenia.

Warto odnotować, że gracze, którzy zdecydują się na zakup owego DLC, otrzymują możliwość ukończenia podstawowej przygody w skórze Eltariel. Ponadto rozszerzenie wprowadza ośmiu legendarnych orków, którzy po przeciągnięciu na naszą stronę mogą nam pomóc w głównym wątku.

Kwestie techniczne

Śródziemie: Cień Wojny - Ostrze Galadrieli jest niesamodzielnym dodatkiem, więc wymaga do działania podstawowej wersji gry. Add-on można nabyć zarówno osobno, jak i w ramach przepustki sezonowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,4 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Śródziemie: Cień wojny - Ostrze Galadrieli

Klasyfikacja PEGI Śródziemie: Cień wojny - Ostrze Galadrieli

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Śródziemie: Cień wojny - Ostrze Galadrieli

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce 970/Radeon R9 290X lub lepsza, 60 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5-2550K 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670/Radeon HD 7950 lub lepsza, 60 GB HDD, Windows 7 (SP1)

Śródziemie: Cień wojny - garść konkretów nt. darmowych i płatnych rozszerzeń
Śródziemie: Cień wojny - garść konkretów nt. darmowych i płatnych rozszerzeń

wiadomość16 listopada 2017

Infografika opublikowana przez studio Monolith Productions zdradza szczegóły na temat nadchodzących dodatków do gry Śródziemie: Cień wojny. Mowa zarówno o płatnych rozszerzeniach, jak i o takich, które dostaniemy całkowicie za darmo - w formie aktualizacji.

Śródziemie: Cień Wojny - szczegóły dotyczące dodatków
Śródziemie: Cień Wojny - szczegóły dotyczące dodatków

wiadomość25 października 2017

Poznaliśmy szczegóły związane z dodatkami do gry Śródziemie: Cień Wojny. Łącznie otrzymamy cztery rozszerzenia w ramach przepustki sezonowej - dwa plemiona oraz dwie kampanie fabularne (Ostrze Galadrieli i Pustkowia Mordoru).

PC
PS4
XONE