Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2017, 16:00

Śródziemie: Cień Wojny najlepiej sprzedającą się grą października w Stanach Zjednoczonych

Według informacji podanych przez firmę NPD Śródziemie: Cień wojny, Assassin's Creed Origins oraz Super Mario Odyssey były najlepiej sprzedającymi się grami ubiegłego miesiąca w Stanach Zjednoczonych. W sprzedaży sprzętu króluje natomiast Nintendo.

Śródziemie: Cień Wojny, Assassin’s Creed Origins oraz Super Mario Odyssey zdominowały w ubiegłym miesiącu amerykański rynek gier – takie dane podaje firma badawcza NPD. Jednocześnie interaktywna rozrywka zanotowała spadek zainteresowania w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku. Gracze w Stanach Zjednoczonych wydali „tylko” 825 milionów dolarów (o 11% mniej niż w październiku 2016), z czego ponad połowę przeznaczyli na gry konsolowe. Jedyna kategoria, w jakiej branża zaliczyła wzrost sprzedaży, to sprzęt (447 milionów, o ponad 100 milionów więcej niż dwanaście miesięcy temu) – co zawdzięcza w dużej mierze firmie Nintendo, której dwie konsole, Nintendo Switch oraz SNES Classic, były najlepiej sprzedającymi się platformami w ubiegłym miesiącu.

Choć produkcja studia Monolith nie zebrała bardzo wysokich ocen, za Atlantykiem sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. - Śródziemie: Cień Wojny najlepiej sprzedającą się grą października w Stanach Zjednoczonych - wiadomość - 2017-11-21
Choć produkcja studia Monolith nie zebrała bardzo wysokich ocen, za Atlantykiem sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Lista 20 bestsellerów października 2017 na rynku amerykańskim:

 1. Śródziemie: Cień Wojny
 2. Assassin’s Creed: Origins
 3. Super Mario Odyssey
 4. South Park: The Fractured But Whole
 5. NBA 2K18
 6. FIFA 18
 7. WWE 2K18
 8. Madden NFL 18
 9. Destiny 2
 10. Forza Motorsport 7
 11. Gran Turismo Sport
 12. Grand Theft Auto V
 13. The Evil Within 2
 14. Wolfenstein 2: The New Colossus
 15. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 16. Mario Kart 8
 17. Fire Emblem: Warriors
 18. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 19. NHL 18
 20. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
Nintendo nie zwalnia tempa. W tym roku Japończycy wrócili na naprawdę najwyższy poziom. - Śródziemie: Cień Wojny najlepiej sprzedającą się grą października w Stanach Zjednoczonych - wiadomość - 2017-11-21
Nintendo nie zwalnia tempa. W tym roku Japończycy wrócili na naprawdę najwyższy poziom.

Powyżej znajdziecie listę październikowych bestsellerów (należy jednak zwrócić uwagę, że nie bierze ona pod uwagę sprzedaży cyfrowej niektórych tytułów), ale oprócz niej NPD podało także kilka interesujących statystyk. W porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku aż dwukrotnie wzrosła sprzedaż gier wyścigowych, co w dużej mierze zawdzięczamy niedawnym premierom Forzy Motorsport 7 i Gran Turismo Sport. Sukcesy świętuje też gatunek RPG, który na przestrzeni całego roku zalicza o 43% lepsze wyniki niż w 2016. Dodatkowe powody do zadowolenia mają twórcy gier Śródziemie: Cień Wojny i Assassin’s Creed Origins – ich produkcje nie tylko zajęły dwa pierwsze miejsca na październikowej liście, ale też cieszyły się o wiele większą popularnością niż poprzednie gry z serii. Wydawca drugiego z wymienionych tytułów może się też poszczycić tytułem najlepiej zarabiającej firmy ubiegłego miesiąca w branży gier wideo.

Na przestrzeni całego roku najlepiej sprzedającym się tytułem pozostaje Destiny 2, które w październiku prześcignęło też Battlefielda 1 i zajmuje obecnie drugie miejsce w zestawieniu najchętniej kupowanych gier wideo ostatnich dwunastu miesięcy – przed dziełem Bungie jest tylko Call of Duty: Infinite Warfare. Jak będzie w listopadzie? Niewykluczone, że Xbox One X, który cieszył się przecież wśród Amerykanów dużą popularnością, zdominuje rynek sprzętowy, a Star Wars Battlefront 2 – pomimo ogromnych kontrowersji wokół mikrotransakcji – zamiesza na liście bestsellerów.