Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2019, 17:40

autor: Entelarmer

Watch Dogs 3 ukaże się na nową generację konsol? [news zaktualizowany]

W sieci pojawiają się kolejne pogłoski na temat Watch Dogs 3. Tym razem gracze zwrócili uwagę na świeżo ujawniony wniosek Ubisoftu o rejestrację znaku towarowego. Ma to jakoby sugerować, że trzecia część hakerskiej serii ukaże się na urządzeniach nowej generacji pokroju PlayStation 5.

Aktualizacja: Przyjrzeliśmy się bliżej całej sprawie. Niestety, wygląda na to, że użytkownika SkullziTV mocno poniosła fantazja. Omawiany niżej wniosek najpewniej jest rutynowym działaniem wydawcy, gwarantującym mu prawo do wykorzystania marki Watch Dogs w innych obszarach działania. Innymi słowy, raczej nie ma to żadnego związku z ewentualną produkcją Watch Dogs 3. Jakkolwiek w żaden sposób nie zaprzecza to istnieniu gry w kontekście poprzednich doniesień, teorię o produkcji jako tytule startowym kolejnej generacji konsol na razie można włożyć między bajki.

Trzecie Watch Dogs może być tytułem startowym PS5 i nowego Xboksa. - Watch Dogs 3 ukaże się na nową generację konsol? [news zaktualizowany] - wiadomość - 2019-02-12
Trzecie Watch Dogs może być tytułem startowym PS5 i nowego Xboksa.

Od dłuższego czasu krążą pogłoski o ujawnieniu kolejnej odsłony serii Watch Dogs przez Ubisoft. W zeszłym roku nadzieje fanów rozbudziła fala wskazówek, które zdawały się sugerować rychłą zapowiedź trzeciego tytułu z hakerskiego cyklu. Tej jednak nie doczekaliśmy się do końca 2018 roku i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić w najbliższej przyszłości. Nie znaczy to, że nie pojawiają się kolejne doniesienia na temat tej produkcji. Użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie SkullziTV zwrócił uwagę na wniosek o rejestrację znaku towarowego Watch Dogs, który firma Ubisoft wypełniła pod koniec listopada. Jego zdaniem dokument sugeruje, że Watch Dogs 3 miałoby ukazać się na PlayStation 5 oraz nowym Xboksie.

Dlaczego dopiero teraz mowa o dokumencie sprzed paru miesięcy? Ponieważ został on upubliczniony w tym miesiącu. Już samo to niektórzy uznają za dowód na powiązanie tego z Watch Dogs 3, co jest chyba sporą przesadą. Jednak SkullziTV zwraca uwagę na co innego. Otóż jest to zupełnie nowy wniosek, niepowiązany z wcześniejszymi rejestracjami znaków towarowych marki Watch Dogs. Jest to o tyle dziwne, że zazwyczaj wydawcy korzystają z już posiadanych znaków towarowych przy tworzeniu kolejnych odsłon cyklu, co jest nie tylko tańsze, ale i mniej czasochłonne. Zdaniem SkullziTV może to wynikać z faktu, że nowe Watch Dogs ukaże się na innych platformach niż poprzednicy – na nieujawnionych jeszcze konsolach kolejnej generacji.

Gdzie zabierze nas trzecia odsłona Watch Dogs? To jedno z wielu pytań dotyczących gry, na które nie znamy odpowiedzi. - Watch Dogs 3 ukaże się na nową generację konsol? [news zaktualizowany] - wiadomość - 2019-02-12
Gdzie zabierze nas trzecia odsłona Watch Dogs? To jedno z wielu pytań dotyczących gry, na które nie znamy odpowiedzi.

Odkrycie użytkownika samo w sobie trudno traktować jako coś więcej niż nieco naciągane spekulacje. Trzeba jednak pamiętać o doniesieniach z zeszłego roku, o których wspomnieliśmy na początku tego tekstu. Większość z nich sprowadzała się do enigmatycznych wskazówek ze strony Ubisoftu, ale inaczej miała się sprawa z wersją beta Sama – wirtualnego asystenta na modłę Siri od Apple czy niedawno debiutującego w Polsce Asystenta Google. Zapytany o Watch Dogs 3, Sam nie tylko potwierdził istnienie gry, ale i wspomniał o jej wczesnej grywalnej wersji. Trudno więc mieć wątpliwości, że trzecia gra z cyklu rzeczywiście powstaje. Czy ukaże się na nowych platformach Sony lub Microsoftu? Miejmy nadzieję, że dowiemy się wkrótce.