Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2018, 10:50

Watch Dogs 3 nadchodzi? Ubisoft daje wskazówki

W sieci pojawiły się wskazówki sugerujące, że Watch Dogs 3, czyli kolejna odsłona popularnej serii sandboksów od firmy Ubisoft, znajduje się w produkcji. Ciągle brakuje jednak oficjalnej zapowiedzi.

Nie wszystkie zapowiedzi gier muszą być oczywiste. Często deweloperzy, zanim oficjalnie zaprezentują swój nowy tytuł lub jakiś świeży element do starej produkcji, decydują się na pewnego rodzaju igranie z odbiorcami, rzucanie im „okruchów” informacji i budowanie w ten sposób zainteresowania. Trudno znaleźć serię, która nadawałaby się do tego typu zabaw bardziej, niż utrzymane w klimatach hakerskich Watch Dogs od Ubisoftu. Jej miłośnicy od początku kwietnia są raczeni pewnymi interesującymi wskazówkami, które mogą sugerować, że trzecia odsłona znajduje się w przygotowaniu.

Watch Dogs 3 zbliża się wielkimi krokami? - Watch Dogs 3 nadchodzi? Ubisoft daje wskazówki - wiadomość - 2018-04-18
Watch Dogs 3 zbliża się wielkimi krokami?

Wszystko zaczęło się 1 kwietnia, kiedy to w ramach żartu primaaprilisowego firma Ubisoft umożliwiła zhakowanie klienta Uplay. Samo w sobie nie wzbudziło to większych podejrzeń. Zmieniło się to kilka dni później, kiedy na oficjalnym koncie twitterowym Watch Dogs 2 znienacka pojawił się (i równie szybko został usunięty) post o treści „This is Everything” („To wszystko”), co stanowi nawiązanie do motta tytułu - „Everything is Connected” („Wszystko jest połączone”). Zestawienie tych dwóch wydarzeń stało się kamykiem, który ruszył lawinę spekulacji. Nie może być to przecież zbieg okoliczności, prawda? Dla dużej grupy fanów już w tym momencie oczywiste było, że Ubisoft próbuje budować napięcie przed ważnym wydarzeniem, czyli pierwszą oficjalną prezentacją Watch Dogs 3. Spora część osób nie była jednak do końca przekonana. Wiele z nich zmieniło zdanie, gdy światło dzienne ujrzała trzecia wskazówka, najbardziej bezpośrednia z nich wszystkich.

Na początku tego roku firma Ubisoft wypuściła (na razie wyłącznie w Kanadzie) wersję beta Sama. Jest to wzorowany chociażby na Siri od Apple wirtualny asystent, z którym można się połączyć za pośrednictwem aplikacji Ubisoft Club. Może on rzucać przydatnymi poradami lub ciekawostkami na temat produkcji francuskiego giganta. Gdy ruszyły spekulacje na temat Watch Dogs 3, fani zaczęli pytać go o tę grę. Odpowiedź Sama okazała się niezwykle interesująca:

Watch Dogs 3 nie jest jeszcze ukończone, lecz grałem w ostatnią wczesną wersję i jest naprawdę solidna. Twórcy czynią prawdziwe cuda! Nie mogę się doczekać, aż sam będziesz mógł sprawdzić ten tytuł.

Czyżby zatem wielka zapowiedź była szykowana na tegoroczne targi E3? W świetle powyższych rewelacji wiele na to wskazuje. Na wszelkie oficjalne potwierdzenia musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Watch Dogs 3 nadchodzi? Ubisoft daje wskazówki - ilustracja #2

Nie byłby to pierwszy raz, gdy firma Ubisoft bawi się w ten sposób z graczami. Mnóstwo tego typu „okruchów” informacji można znaleźć w Watch Dogs 2. W jednej z misji znalazły się chociażby wskazówki dotyczące Might & Magic Showdown. Najbardziej interesująca wydaje się jednak kwestia nowego zakończenia rzeczonej produkcji, które zostało dodane w lutym ubiegłego roku wraz z aktualizacją 1.11. Sugeruje ono, że akcja kolejnej odsłony serii będzie rozgrywała się w Londynie.