Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2019, 19:07

autor: "Vergil"

Boty OpenAI pokonały mistrzów gry Dota 2

Zespoły walczące o zwycięstwo na międzynarodowych turniejach gry Dota 2 nie mogą spać spokojnie. Firma OpenAI opracowała bowiem boty, które zdołały pokonać w drużynowej potyczce obecnych mistrzów tej produkcji – europejską ekipę OG.

Boty OpenAI nie przestają nas zadziwiać. O tym, że w starciu jeden na jednego są one w stanie wygrać nawet z profesjonalistami w grze Dota 2, wiemy od dłuższego czasu. Okazuje się jednak, że mogą one stawić realny opór również całym drużynom, a dokładnie – aktualnym mistrzom tej produkcji, czyli europejskiemu zespołowi OG (via Shacknews).

OpenAI rozegrało z tą ekipą trzy mecze. O ile w pierwszym obie drużyny radziły sobie na podobnym poziomie, w drugim OG poniosło sromotną klęskę. W trzecim natomiast składy wymieszano, a w każdym z nich znaleźli się ludzie oraz boty. Przebieg spotkania możecie prześledzić na poniższym materiale wideo (oglądanie należy rozpocząć od 45 minuty).

Warto jeszcze odnotować, że OpenAI pozwala zmierzyć się ze swoimi botami wszystkim zainteresowanym. Każdy, kto chciałby wyzwać je na pojedynek (mowa zarówno o indywidualnych starciach, jak i o potyczkach, w których mierzą się pięcioosobowe drużyny), powinien udać się na jej oficjalną stronę internetową.

Osiągnięcie botów OpenAI jest o tyle imponujące, że chcąc odnieść zwycięstwo w grze Dota 2, konieczne jest planowanie kolejnych posunięć i zwodzenie przeciwników, a także szeroko pojęta improwizacja. Co ciekawe, musiały one niejako nauczyć się współpracy, gdyż wcześniej radziły sobie dobrze jedynie w indywidualnych starciach.

Boty OpenAI radzą sobie świetnie nie tylko w indywidualnych, lecz także drużynowych potyczkach. - Boty OpenAI pokonały mistrzów gry Dota 2 - wiadomość - 2019-04-16
Boty OpenAI radzą sobie świetnie nie tylko w indywidualnych, lecz także drużynowych potyczkach.
  1. OpenAI – oficjalna strona internetowa
  2. Oficjalna strona internetowa gry Dota 2