Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 maja 2019, 17:10

autor: Entelarmer

Scenariusz serialu Wiedźmin Netflixa przerabiano 9 razy

Vladimir Furdik wypowiedział się na temat produkcji serialu Wiedźmin od Netfliksa. Słowacki kaskader ujawnił, że scenariusz produkcji był przepisywany dziewięć razy w trakcie prac.

Nocny Król przemówił w temacie Wiedźmina. - Scenariusz serialu Wiedźmin Netflixa przerabiano 9 razy - wiadomość - 2019-05-22
Nocny Król przemówił w temacie Wiedźmina.

Minęło nieco czasu od pojawienia się pogłosek na temat grudniowej daty premiery serialu Wiedźmin. Niestety, nadal nie uzyskaliśmy potwierdzenia tamtej informacji, a jedynym pocieszeniem były nieoficjalne zdjęcia z planu filmowego. Niewiele w tej kwestii zmienia niedawny wywiad z Vladimirem Furdikiem. Słowackiego kaskadera możecie kojarzyć z roli Nocnego Króla z niedawno zakończonego serialu Gra o tron, a przy Wiedźminie odpowiada on za choreografię w walkach. W trakcie imprezy Y-Games 2019 na Słowacji Furdik mimochodem wspomniał, że scenariusz nadchodzącej ekranizacji był poważnie zmieniany dziewięć razy w czasie produkcji. Materiał zauważył użytkownik serwisu YouTube WitcherSidh, który zamieścił filmik z wybranymi fragmentami wywiadu z angielskimi napisami (dzięki, Redanian Intelligence).

Samo modyfikowanie skryptu Wiedźmina nie powinno dziwić, bo praktycznie nie zdarza się, by pierwotny plan twórców nie zmienił się w trakcie prac nad jakimkolwiek tekstem kultury. Niemniej dziewięciokrotne przerabianie może budzić obawy, czy przypadkiem powodem tego nie jest nie najlepsza jakość scenariusza. Inna sprawa, że można to również uznać za dowód rzetelności producenta, wkładającego sporo wysiłku w doszlifowanie skryptu. Trzeba też pamiętać, że mamy do czynienia z zupełnie nowym serialem, a nie kolejnym sezonem już istniejącej serii. Początkowo twórcy mogli pozwolić sobie na dodawanie kolejnych pomysłów i dopiero później przeprowadzić selekcję. Co jednak najważniejsze, nie znamy zakresu tych zmian. Równie dobrze może to oznaczać usunięcie lub napisanie od nowa całych scen, jak i modyfikacje dialogów. Jakkolwiek by nie było, miejmy nadzieję, że całe to poprawianie nie będzie zbyt widoczne w trakcie oglądania serialu.

Wciąż czekamy na potwierdzenie daty premiery serialowych przygód Geralta. - Scenariusz serialu Wiedźmin Netflixa przerabiano 9 razy - wiadomość - 2019-05-22
Wciąż czekamy na potwierdzenie daty premiery serialowych przygód Geralta.