Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 maja 2019, 14:00

autor: Entelarmer

Wiedźmin Netflixa - zdjęcia obozu Nilfgaardu, Percival o udziale w projekcie

Polski zespół Percival wypowiedział się w sprawie swojego udziału w tworzeniu serialu Wiedźmin od Netfliksa. Ponadto w sieci pojawiły się kolejne nieoficjalne zdjęcia oraz nagrania z planu, przedstawiające obóz armii Nilfgaardu.

Polski zespół Percival nie użyczył swojego talentu Netfliksowi. - Wiedźmin Netflixa - zdjęcia obozu Nilfgaardu, Percival o udziale w projekcie - wiadomość - 2019-05-17
Polski zespół Percival nie użyczył swojego talentu Netfliksowi.

Fani wiedźmińskiej trylogii z pewnością kojarzą zespół Percival, współtwórców muzyki do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Wielu z nich zastanawiało się, czy przypadkiem nie usłyszymy jego twórczości także w nadchodzącym serialu Netfliksa. Niestety, w trakcie niedawnej rozmowy z GRY-OnLine.pl członkowie zespołu zaprzeczyli, jakoby producenci Wiedźmina kontaktowali się z nimi w tej sprawie. Innymi słowy, nie ma raczej szans na wykorzystanie utworów Percivala przez autorów ekranizacji. Niemniej Mikołaj Rybacki zapewnił, że chętnie podjęliby się takiego zadania. Na osłodę przypomnijmy, że Percival będzie gościem tegorocznej edycji imprezy GRY-Offline, która odbędzie się 6 lipca.

O nadchodzącej produkcji Netfliksa wciąż wiemy stosunkowo niewiele, a od kilku dni czekamy na potwierdzenie pogłosek na temat daty premiery pierwszego sezonu Wiedźmina. Zanim jednak to – miejmy nadzieję – nastąpi, możemy umilić sobie oczekiwanie kolejnymi ujęciami z planu serialu. Dostarczył je serwis Redanian Intelligence, który skontaktował się z fotografem przebywającym na Węgrzech w tym samym czasie, co ekipa odpowiedzialna za ekranizację przygód Geralta. Dzięki temu strona zdobyła nie tylko fotografie, ale też nagrania przedstawiające obóz wojsk Nilfgaardu. Jedno z nich możecie obejrzeć poniżej, pozostałe znajdziecie na kanale Redanian Intelligence w serwisie YouTube.

Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu materiałów, możemy jedynie spekulować na temat nagrywanej sceny. Jeśli jednak trzymać się historii z książek Andrzeja Sapkowskiego, wydaje się prawdopodobne, że przedstawia ona oblężenie Cintry. Według Redanian Intelligence potwierdzałaby to obecność trzech aktorów: Freyi Allan, Eamona Farrena oraz Mimi Ndiwen. O pobycie Allan i Farrena ma świadczyć ich aktywność w mediach społecznościowych (oboje przebywali w tym czasie na Węgrzech), natomiast Ndiwen być może widzimy na jednym ze zdjęć udostępnionych przez serwis. Zagrają oni role odpowiednio Ciri, rycerza Cahira oraz czarodziejki Fringilli Vigo, a jedyną historią w kanonie Wiedźmina pozwalającą na pojawienie się całej trójki w tym samym miejscu byłaby rzeź Cintry. Co prawda, żadne źródło nie mówi o udziale w niej nilfgaardzkiej magiczki, ale wiemy skądinąd, że w oblężeniu uczestniczyli magicy, a sama Fringilla walczyła w pierwszej wojnie Nilfgaardu z Północą.

Źródło: Redanian Intelligence.
Źródło: Redanian Intelligence.