Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2019, 09:15

autor: Froozyy

Teamfight Tactics podbija Twitcha. W 24h popularniejsze od Fortnite i GTA 5

Teamfight Tactics, nowy tryb gry w League of Legends, miał wczoraj swoją premierę na serwerze testowym. Od tego czasu podbija Twitcha, bijąc pod względem oglądalności takie produkcje jak Fortnite czy GTA 5.

Twórcy League of Legends również zauważyli potencjał Auto Chess. - Teamfight Tactics podbija Twitcha. W 24h popularniejsze od Fortnite i GTA 5 - wiadomość - 2019-06-19
Twórcy League of Legends również zauważyli potencjał Auto Chess.

Teamfight Tactics, nowy tryb gry w League of Legends od Riot Games, miał wczoraj swoją premierę na serwerze testowym LoL-a. Każdy, kto posiada tam konto, może cieszyć się nowym sposobem rozgrywki bazującym na popularnym modzie Auto Chess. Na oficjalnych serwerach Teamfight Tactics zadebiutuje wraz z następnym patchem, co według standardowego harmonogramu powinno odbyć się w przyszłym tygodniu w nocy z wtorku na środę (25-26 czerwca).

Teamfight Tactics podbija Twitcha. W 24h popularniejsze od Fortnite i GTA 5 - ilustracja #2

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi newsami o Teamfight Tactics? Poznać innych graczy? Znaleźć pomoc? Wpadnij na naszą grupę Teamfight Tactics Polska albo śledź fanpage.

Od wczoraj Teamfight Tactics bije rekordy popularności na platformie Twitch, przeganiając w liczbie widzów takie produkcje jak Fortnite, Grand Theft Auto 5 czy League of Legends. Warto pamiętać, że ten tryb gry dostał na Twitchu swoją własną katogorię. Imponuje również fakt, że duża liczba widzów nie jest sprawką tylko jednego streamera, lecz kilku popularniejszych, którzy zdecydowali się pokazać, jak wygląda gra szerszej publiczności.

Teamfight Tactics z największą liczbą widzów na platformie Twitch.
Teamfight Tactics z największą liczbą widzów na platformie Twitch.

Na naszych oczach coraz większą popularność zyskuje nowy gatunek gier. Wywodzący się od moda Dota Auto Chess do gry Dota 2, stał się hitem w ciągu zaledwie kilku miesięcy. To sprawiło, że najwięksi producenci gier starają się stworzyć swoją wersję Auto Chess i przyciągnąć graczy do rozgrywki. Możemy już zagrać w Dota Underlords od Valve oraz Teamfight Tactics od Riot Games. Na swoją premierę czeka również gra twórców oryginalnego moda Auto Chess, która dostępna jest w otwartej becie na Androidzie oraz zmierza na iOS i PC. Na komputerach osobistych gra będzie dostępna poprzez platformę Epic Games Store.

Poniżej możecie obejrzeć filmik jednego z popularnych graczy oraz streamerów League of Legends, na którym zaprezentowana jest rozgrywka w Teamfight Tactics. Jak można zauważyć, nie różni się ona za wiele od oryginału. To wciąż jest ośmioosobowa gra sieciowa inspirowana partią szachów, w której zamiast klasycznych pionów i figur użyjemy postaci bohaterów znanych z League of Legends.