Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2019, 11:03

autor: Froozyy

Dota Underlords - wkrótce ruszy open beta Auto Chess od Valve

Już za tydzień gracze dostaną możliwość uczestniczenia w otwartej becie nowej produkcji Valve bazującej na Auto Chess - Dota Underlords. Posiadacze Przepustki Bitewnej Dota 2 mogą wziąć udział w zamkniętych testach już teraz.

Fani Auto Chess będą mieli w czym wybierać. - Dota Underlords - wkrótce ruszy open beta Auto Chess od Valve - wiadomość - 2019-06-14
Fani Auto Chess będą mieli w czym wybierać.

Pod koniec maja Valve zapowiedziało własną grę opartą na modzie Dota Auto Chess. Nie trzeba było długo czekać, aż firma poda nam więcej informacji na temat tej produkcji. Wiemy już, że w Dota Underlords nie doświadczymy żadnych zmian w rozgrywce względem oryginalnej modyfikacji. To wciąż będzie ośmioosobowa gra sieciowa inspirowana partią szachów, w której zamiast klasycznych pionów i figur użyjemy postaci bohaterów znanych z Dota 2.

Valve udzieliło sporo informacji na temat bety. Gracze posiadający Przepustkę Bitewną Dota 2 (jej najtańsza wersja kosztuje ok. 37 złotych i odblokowywuje w grze dodatkowe funkcje) mogą wziąć udział w zamkniętej becie już teraz (link, aby dodać grę do waszej biblioteki znajduje się w panelu Doty 2). Jednak Ci z Was, którzy nie posiadają przepustki nie powinni się martwić. Zamknięta beta potrwa tylko tydzień, a potem rozpocznie się faza otwartych testów, które będą dostępne dla każdego. Grę będzie można wtedy pobrać zupełnie za darmo na platformie Steam. Wiemy, że produkcja będzie dostępna również na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS.

W Dota Underlords zobaczymy postacie znane z Doty 2. - Dota Underlords - wkrótce ruszy open beta Auto Chess od Valve - wiadomość - 2019-06-14
W Dota Underlords zobaczymy postacie znane z Doty 2.
Dota Underlords - wkrótce ruszy open beta Auto Chess od Valve - ilustracja #3

Chcesz nauczyć się grać w Auto Chess? Otrzymywać wszystkie najnowsze wiadomości? Poznać innych graczy? Wpadnij na naszą grupę Auto Chess POLSKA.

Na koniec pozostaje jeszcze zadać sobie jedno pytanie. Czy Valve ze swoim Dota Underlords będzie w stanie zagrozić oryginalnym Auto Chess? Przypomnijmy, że twórcy tej popularnej modyfikacji zdecydowali się stworzyć właśny oddzielny tytuł. Co ciekawe, Auto Chess pojawi się na konkurencyjnej platformie – Epic Games Store. Do gry włączył się również trzeci zawodnik - Riot Games, twórca popularnej gry MOBA League of Legends. Kilka dni temu ogłosił, że do gry zostanie wprowadzony nowy tryb bazowany na popularnych szachach. Jednak z wydawaniem jakichkolwiek opinii trzeba się jeszcze wstrzymać, aż wszystkie produkcje ujrzą światło dzienne. Jedno trzeba przyznać – fani Auto Chess będą mieli z czego wybierać.